Trwa ładowanie...
07-07-2006 14:02

Festiwal filmowy w Łagowie trwa

Festiwal filmowy w Łagowie trwa
d4i3q8n
d4i3q8n

Pokazy filmów młodych dokumentalistów są jednym z ważniejszych wydarzeń trwającego od soboty festiwalu filmowego w Łagowie. Kilka dni temu publiczność zachwyciła się filmami dokumentalnymi młodych Polaków i Rosjan z cyklu Rosja – Polska.

Pokaz dokumentów zespołu filmowego Paladino, związanego ze szkołą Andrzeja Wajdy także okazał się ważnym punktem programu Lubuskiego Lata Filmowego.

Trzech Polaków: Marcin Sauter, Maciej Cuske, Piotr Stasik i Francuz Thierry Paladino poznało się w Mistrzowskiej Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy.

Zespół filmowy Paladino, to jedynie sformalizowanie wzajemnej pomocy i współpracy, która trwała od dawna. Piotr Stasik mówi, że to co ich łączy, to stosunek do rzeczywistości. Marcin Sauter natomiast podkreśla, że – wbrew powszechnemu narzekaniu – młodzi twórcy mogą realizować filmy bez większych przeszkód.

d4i3q8n

Dokumenty zatytułowane „Elektryczka”, Kino objazdowe”, „Na działce” i „7x Moskwa” spodobały się jurorom w Łagowie.

Ale rozdanie nagród dopiero w sobotę. W programie festiwalu jest około 140 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, w tym w konkursie – 16.

Lubuskie Lato Filmowe to prezentacja dorobku filmowego Europy Środkowo-Wschodniej. Zaprezentowano między innymi przeglądy ukraińskie i białoruskie.

d4i3q8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i3q8n