Trwa ładowanie...
d951pyv

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się jesienią - w nowej formie

Przełożony z powodu pandemii koronawirusa festiwal odbędzie się jeszcze w tym roku. Całkowicie jednak zmieni swoją formułę poinformowali organizatorzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Srebrne i Złote Lwy 45. edycji FPFF zostaną jednak rozdane w tym roku
Srebrne i Złote Lwy 45. edycji FPFF zostaną jednak rozdane w tym roku (Materiały prasowe)
d951pyv

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska filmowego, Komitet Organizacyjny FPFF jednogłośnie zdecydował o organizacji 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jeszcze w tym roku. Wydarzenie w formie hybrydowej odbędzie się w dniach 9-14 listopada 2020 roku" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizatorów festiwalu opublikowanym m.in. w mediach społecznościowych. Decyzja w tej sprawie zapadła 15 lipca, a obradujący Komitet Organizacyjny zobowiązał się do tego, by nowy regulamin imprezy przedstawić do 3 sierpnia br.

Według wstępnych założeń organizatorów nowa, hybrydowa formuła festiwalu miałaby ograniczyć pokazy filmów konkursowych wyłącznie do dziennikarzy, bez udziału publiczności. Widzowie, za pośrednictwem transmisji online, mogliby wziąć udział jedynie w wydarzeniach towarzyszących festiwalowi, takich jak konferencje prasowe czy spotkania z twórcami.

"Boże ciało" zwiastun

Wygląda na to, że nowa koncepcja FPFF jak dotąd nie przekonała internautów. Komentujący tę informację na Instagramienie, nie kryli zawodu decyzją o wyłączeniu publiczność z pokazów konkursowych.

d951pyv

"Festiwal bez publiczności?" - dziwili się niektórzy. Inni sugerowali, by także pokazy udostępnić w streamingu.

"Świetnie, gdyby pokazy filmów również były transmitowane online"

"Proszę się zastanowić nad możliwością wykupu akredytacji na pokazy filmów online. Konferencje prasowe nie są najistotniejsze w 'święcie' kina" - zaproponowała jedna z fanek festiwalu.

Przypomnijmy, że pod koniec maja losy 45. edycji gdyńskiego festiwalu wydawały się przesądzone. Organizatorzy największej filmowej imprezy w Polsce poinformowali wówczas, że planowane na jesień tego roku wydarzenie zostanie przełożone na przyszły rok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d951pyv

Podziel się opinią

Share
d951pyv
d951pyv