Trwa ładowanie...

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych przełożony

Decyzją organizatorów gdyńskiego festiwalu 45. edycja nie odbędzie się w tym roku.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych przełożonyŹródło: Materiały prasowe
d17e4y8
d17e4y8

Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych spotkał się 20 maja i zdecydował o przełożeniu wydarzenia na przyszły rok. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju wciąż nie wiadomo, kiedy będzie możliwa organizacja imprez masowych.

"Jednocześnie Komitet zobowiązał Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszka Kopcia do przygotowania w ciągu 30 dni zmian w regulaminie Festiwalu, w tym jego harmonogramu, regulujących kwestie formalno-prawne wynikające z decyzji Komitetu Organizacyjnego" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz: Gwiazdy przekładają koncerty przez koronawirusa

Wielu filmowców może zatem odetchnąć z ulgą. Od 18 maja zniesiono rządowe obostrzenia, które pozwalają im na powrót do pracy na planach filmowych. Choć część z faworytów jest już gotowa do rywalizacji. W związku z decyzją organizatorów FPFF będą mieli więcej czasu na dokończenie swoich dzieł przed zamknięciem naboru do Konkursu Głównego. Według obecnych informacji kwalifikacja do festiwalu miałaby zakończyć się w przyszłym roku.

Przypomnijmy, początkowo 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych miał odbyć się w dniach 14-19 września br. Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski w rozmowie z WP przypuszczał, że festiwal zostanie przeniesiony na koniec 2020 r. lub początek 2021 roku. Wciąż nieznana jest jednak dokładna data wydarzenia.

d17e4y8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17e4y8