Trwa ładowanie...
d3hy6tg

Festiwalu Kultury Żydowskiej

Share
d3hy6tg

Przedstawienia, recitale, wystawy, warsztaty kaligrafii hebrajskiej, tańca żydowskiego i pokazy filmów zaplanowano podczas tegorocznej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Festiwal rozpocznie się 5 września.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu odbędzie się podczas wernisażu wystawy pt. "I ciągle widzę ich twarze - Fotografia Żydów Polskich" w warszawskiej Zachęcie. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 5 września.

Tego samego dnia na ulicy Próżnej pojawią się instalacje artystyczne autorstwa m.in. Ewy Kuryluk, Joanny Rajkowskiej, Piotra Lachmanna i Artura Żmijewskiego. 6 września festiwalowa publiczność będzie uczestniczyć w premierze spektaklu "Sen o Goldfadenie" w realizacji artystów Teatru Żydowskiego, w reżyserii Leny Szurmiej.

Dzień później zaplanowano m.in. sesję naukową poświęconą przedwojennemu filmowi żydowskiemu, spektakle teatrów NN z Lublina i Starego z Krakowa oraz wieczór Szymona Szurmieja.

W kolejnych dniach odbędą się m.in. spotkanie z b. ambasadorem Izraela w Polsce Szewachem Weissem i warsztaty m.in. piosenki żydowskiej i ceramiczne.

W festiwalowej Gali Finałowej zatytułowanej "Szlagiery żydowskiej Warszawy" (10 września) zaprezentują się m.in. aktorzy Teatru Żydowskiego, Marian Opania, Jacek Wójcicki i Janusz Tylman.

Festiwalowi patronują minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski, p.o. prezydenta m. st. Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz i ambasador Izraela David Peleg.

d3hy6tg

Podziel się opinią

Share
d3hy6tg
d3hy6tg