Trwa ładowanie...
24-02-2010 11:21

Film Marcina Sautera promowany we Francji

Film Marcina Sautera promowany we FrancjiŹródło: Jupiterimages
dxitkrz
dxitkrz

Wyprodukowany przez Szkołę Wajdy film „Za płotem" *Marcina Sautera znalazł się na liście dziesięciu najlepszych filmów krótkometrażowych ostatnich lat, promowanych przez L'Agence du Court Metrage we Francji.*

Wyprodukowany w 2005 roku film dwunastominutowy film rozpoczął swoją karierę nagrodą za najlepsze zdjęcia na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2005 r., a następnie, w tym samym roku na festiwalu Cinéma du Réel w Paryżu zdobył Grand Prix w kategorii krótkiego metrażu.

Od 2010 roku przez następne trzy lata „Za płotem" będzie promowane przez francuską L'Agence du Court Metrage w programie złożonym z 10 najlepszych dokumentów krótkometrażowych ostatnich lat pod wspólną nazwą: Crossing Border/A la Frontiere. W programie tym znalazły się filmy twórców z Włoch, Wielkiej Brytanii, Portugalii czy Belgii.

dxitkrz

L'Agence du Court Metrage we Francji istnieje od 1983 roku. Została założona przez grupę profesjonalistów - reżyserów, producentów i dystrybutorów. Promując i dbając o rozwój przemysłu krótkometrażowego we Francji, agencja stara się, aby projekty przez nich sygnowane były „rozpoznawane jako dzieła sztuki, w prawdziwym tych słów znaczeniu". Jej podstawowym zadaniem jest połączenie światów twórców i dystrybutorów.

Marcin Sauter ukończył Kurs Dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Razem z Maciejem Cuske zrealizował godzinną fabułę pt. „I co wy na to, Gałuszko?" (2001).

W 2005 r. zadebiutował w dokumencie filmem "Za płotem", uhonorowanym nagrodą za najlepsze zdjęcia na 45. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jego debiut zdobył także pierwsze nagrody na festiwalach europejskich szkół filmowych w Londynie i Wilnie. Jest współtwórcą Zespołu Filmowego Paladino.

Zobacz także:

dxitkrz

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

dxitkrz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxitkrz