Trwa ładowanie...
Aktualności

"Film o grobie Jezusa to kolosalna bzdura"

Share
Reżyser James Cameron na konferencji w Nowym Jorku
Reżyser James Cameron na konferencji w Nowym JorkuŹródło: AFP
d1x51ht

Kolosalną bzdurą nazwał kardynał Andrea Cordero Lanza di Montezemolo w rozmowie z polskimi dziennikarzami rewelacje amerykańskiego reżysera Jamesa Camerona, który twierdzi, że w grobowcu, odnalezionym w Izraelu w 1980 roku, został pochowany Jezus.

Reżyser "Titanica" ogłosił to w poniedziałek na konferencji prasowej w USA na kilka dni przed telewizyjną emisją jego filmu dokumentalnego pod tytułem "Zaginiony grobowiec Jezusa".

Kardynał Montezemolo, który jest arcyprezbitrem rzymskiej bazyliki świętego Pawła za Murami, podkreślił, że imiona wyryte na grobowcu - m.in. Jezusa, Marii, Marii Magdaleny, Mateusza - były niezwykle popularne przed dwoma tysiącami lat. Tę kombinację imion wskazał Cameron, przedstawiając dowody na potwierdzenie swoich tez.

d1x51ht

To tak - dodał włoski purpurat - jakby teraz odnaleźć grób z imieniem i nazwiskiem Mario Rossi, najczęściej występującym we Włoszech.

James Cameron i współpracujący z nim reżyser z Toronto Simcha Jacobovici podkreślają, że ich tezy oparte są na licznych, skrupulatnych badaniach w dziedzinie medycyny sądowej, archeologii i statystyki.

Rewelacje autorów filmu zakwestionowało wielu historyków i archeologów. Oficjalnie Kościół ich nie komentuje. Opinia wyrażona przez kardynała Montezemolo, który był pierwszym nuncjuszem apostolskim w Izraelu, jest jedną z pierwszych na ten temat.

d1x51ht

Podziel się opinią

Share
d1x51ht
d1x51ht