Trwa ładowanie...
18-07-2006 12:14

Film o pięknej morderczyni wygrał 7. Festiwal Filmów Latynoamerykańskich

Share
Film o pięknej morderczyni wygrał 7. Festiwal Filmów Latynoamerykańskich
d39s3no

Nagrodę Publiczności 7 Festiwalu Filmów Latynoamerykańskich otrzymał film meksykańsko-kolumbijski ‘Rosario Tijeras’, wyreżyserowany przez Emilio Maillé.

Ekranizacja kultowej książki Jorge Franco zdobyła najwyższą średnią ocen, wyprzedzając film brazyjiski ‘Prawie jak bracia’ i urugwajski ‘Podróż nad morze’, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w głosowaniu widzów. Tegoroczny festiwal był trzecią ogólnopolską edycją imprezy. Projekcje miały miejsce w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz Toruniu.

Jorge Franco urodził się w 1962 roku w Medellín (Kolumbia). Studiował reżyserię w Londyńskiej Międzynarodowej Szkole Filmowej na Pontificia Universidad Javeriana. Dzięki książce Maldito Amor został laureatem narodowej nagrody im. Pedro Gómeza Valderramy, a książką Mala Noche wygrał narodowy konkurs na powieść im. Ciudad de Pereira. Rozgłos i miejsce na liście najbardziej obiecujących prozaików nowej latynoamerykańskiej literatury przyniosła mu powieść Rosario Tijeras (1999). W 2002 roku ukazała się najnowsza książka Jorge Franco Paraíso Travel.

d39s3no

‘Rosario Tijeras’ to historia dziejąca się w Medellín w Kolumbia. Lata osiemdziesiąte: narkotyki, wojny gangów i powszechne ubóstwo. Na tym tle rozgrywa się opowieść o romansie płatnej morderczyni, pięknej Rosario o przydomku Tijeras (Nożyczki) z dwoma młodymi mężczyznami z bogatych rodzin...

25 000 egzemplarzy tej książki sprzedano w Kolumbii w dwa dni. A Rosario stała się bohaterką kolumbijskiego mitu. Zobaczcie, jak kocha i jak zabija, a potem poznajcie historię sicarios - płatnych morderców z miasta wiecznej wiosny, Medellín. Marcin Meller, (Playboy)

d39s3no
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39s3no
d39s3no