Trwa ładowanie...
08-11-2016 07:45

Gliński: pracujemy nad dwoma ustawami dotyczącymi kinematografii

Pracujemy nad projektem zachęt podatkowych dla producentów filmowych oraz nad ustawą dotyczącą reformy kinematografii, w tym wprowadzającą zmiany w funkcjonowaniu instytucji państwowych – zapowiedział w poniedziałek wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.

Share
Gliński: pracujemy nad dwoma ustawami dotyczącymi kinematografiiŹródło: AKPA
d1hz7jh

Projekt ustawy o zachętach podatkowych dla producentów filmowych obrazów zagranicznych – „ale nie tylko” - powstał, jak powiedział zapytany przez PAP wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński, w oparciu o rozwiązania funkcjonujące w innych krajach europejskich.

"Polska niestety jest niechlubnym wyjątkiem, do tej pory nie mamy takiego rozwiązania, podobnie jak Białoruś” – skomentował wicepremier. „Wszystkie inne kraje mają, zachęcają produkcje, które przyjeżdżają i dzięki temu rozwija się rynek” – dodał.
Ustawa jest teraz, jak wyjaśnił Gliński, na etapie wstępnych procedur.

Druga ustawa będzie dotyczyła z kolei, jak zapowiedział szef resortu, reformy kinematografii – „zmian instytucjonalnych, zmiany funkcjonowania instytucji państwowych, które się zajmują filmem i kinematografią”.

d1hz7jh

„Ona wejdzie (...) może w ciągu najbliższego roku. Dopiero zaczęliśmy konsultacje wstępne, później dopiero międzyresortowe i cała reszta procedury” – dodał Gliński.

Więcej informacji, jak zapowiedział szef resortu, zostanie zaprezentowanych "w najbliższym czasie".

d1hz7jh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hz7jh
d1hz7jh