Trwa ładowanie...
18-10-2006 14:18

Gwyneth Paltrow kręci z Jeanem Reno w Krakowie

Gwyneth Paltrow kręci z Jeanem Reno w Krakowie
d3al3wp
d3al3wp

„Mały biały konik” bez względu na to z czym się wam kojarzy, to ani nie początek refrenu nowego weselnego szlagieru ani też tytuł kolejnej niedzielnej wieczorynki. Pod tą błahą nazwą skrywa się film z gatunku Fantasy, który kręcony będzie w Polsce i w którym wystąpią czołowi hollywoodzcy aktorzy.

„Konika” nakręci Oliver Parker twórca „Otella” z Laurencem Fishburnem. W produkcji wystąpić mają Gwyneth Paltrow, Jean Reno i Pierce Brosnan. Być może w filmie znajdzie się również kilku polskich aktorów. Ich nazwiska są jeszcze nie znane. Wiadomo za to że Polacy na pewno nie zagrają żadnej z pierwszoplanowych ról.

Plan zdjęciowy rusza w 2007 roku. Zdjęcia będą powstawać w okolicach Krakowa i Wieliczki. Film częściowo finansowany będzie przez Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Instytucja da na niego 400 tysięcy złotych.

Mały biały konik" to rozgrywająca się w latach 40-tych XIX wieku opowieść, której bohaterką jest 13-letnia Maria. Osierocona przez obojga rodziców dziewczynka, udaje się do tajemniczego dworu Moonacre. Jest to miejsce pełne sekretów, gdzie czas wydaje się płynąć zgoła inaczej. Dziewczynka dowiaduje się, że jako ostatnia z Księżycowych Księżniczek, musi ocalić dwór przed zagładą i naprawić błędy przodków. Na szczęście w tej pełnej poświęcenia walce, może liczyć na wsparcie magicznych przyjaciół. Maria przy udziale i pomocy sił nadprzyrodzonych, będzie musiała pokonać zło, pojednać zwaśnione rody oraz przynieść ziemiom Moonacre wytęskniony spokój.
(fot. AFP)

d3al3wp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3al3wp