Trwa ładowanie...
04-08-2006 15:41

'Hellboy 2' dostał kolejną szansę

Share
'Hellboy 2' dostał kolejną szansę
d4fuoy6

Universal Pictures w pełni sfinansuje i zajmie się dystrybucją drugiej części przygód Hellboya. Z realizacji projektu wcześniej wycofała się wytwórnia Revolution Studios, która odpowiada za pierwszą część.

Studio Universal Pictures wyznaczyło premierę obrazu na 2008 rok. Ponownie w roli Hellboya zobaczymy Rona Perlmana. Po raz kolejny jego towarzyszką będzie Liz Sherman (w tej roli Selma Blair)
, natomiast reżyserią zajmie się Guillermo del Toro, który napisał scenariusz na podstawie komiksu Mike'a Mignoli. Del Toro pracował także nad pierwszą częścią, która była wyświetlana w kinach w 2004 roku.

Film "Hellboy" opowiadał o wyjątkowym potworze, który przyszedł na świat pod koniec II wojny światowej. Na Ziemię przywołał go z otchłani Rasputin, który będąc na usługach nazistów, chciał uczynić z Piekielnego Chłopca narzędzie zniszczenia ludzkości. Jego plan zniweczyli jednak alianci, którzy wychowali Hellboya na obrońcę prawa. Siły zła jednak nie zapomniały o potworze i po 60 latach przyszły się upomnieć o swojego druha.

Lawrence Gordon, Mike Richardson, LLoyd Levin i Roth zajmą się produkcją przy współudziale Mike'a Mignoli i Chrisa Kenney, który został producentem wykonawczym. Produkcja startuje w kwietniu w Budapeszcie. Ekipa będzie pracować również w Londynie.

d4fuoy6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fuoy6
d4fuoy6