Trwa ładowanie...
d33te24

Hellboy (2019)

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
"Hellboy" to amerykański film akcji na bazie serii komiksów publikowanych przez wydawnictwo Dark Horse Comics. Produkcja jest wznowieniem serii filmów o tym samym tytule i jednocześnie trzecim obrazem typu live-action, który pierwotnie miał powstać jako sequel "Hellboy: Złota armia".
d33te24
1
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Hellboy - opis fabuły

Fabuła filmu "Hellboy" kolejny raz przedstawia perypetie tytułowego Hellboya, bohatera o piekielnych korzeniach, który musi stawić coła zagrożeniu i podjąć walkę z królową czarownic oraz jej armią. Rzeczona czarownica powraca do naszego świata i kolejny raz chce siać śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię potężnych plag, z którymi ludzkość nie będzie w stanie stanąć w szranki.

Wygląda więc na to, że naszej planecie grozi niebezpieczeństwo, które będzie wymagało "piekielnej" siły i zdolności. Przygotowując się do starcia z królową czarownic Hellboy uświadamia sobie, że w pojedynkę nie ma szans w bezpośredniej walce z siłami zła. W międzyczasie okazuje się, że jest on dziedzicem potęgi samego Króla Artura, co podniesie jego szanse nie tylko na rychłe zwycięstwo, lecz także na uzyskanie sprzymierzeńców. Zanim dojdzie do decydującego starcia Hellboy będzie więc musiał poszukać sojuszników. Czy mu się to uda?

Hellboy - bohaterowie, obsada

Głównym bohaterem filmu "Hellboy" jest oczywiście Anung Un Rama, czyli tytułowy Hellboy, w którego rolę wcielił się David Harbour. Oprócz niego w produkcji pojawiają się między innymi Vivian Nimue (w tej roli Milla Jovovich), Trevor Bruttenholm (Ian McShane), Alice Monaghan (Sasha Lane), Ben Daimio (Daniel Dae Kim) oraz Lobster Johnson (Thomas Haden Church), którzy także otrzymają kluczowe role w produkcji. W obsadzie "Hellboya" wystąpili również Penelope Mitchell, Sophie Okonedo, Mark Stanley, Laila Morse, Emma Tate oraz Alistair Petrie, a także szereg postaci pobocznych.

Hellboy - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Hellboy" jest Neil Marshall, który pełnił już tę funkcję między innymi przy okazji produkcji "Zejście", "Doomsday" czy "Centurion". Za produkcję obrazu odpowiedzialni są z kolei Lawrence Gordon, Lloyd Levin, Mike Richardson, Philip Westgren, Carl Hampe, Matt O'Toole, Les Weldon oraz Yariv Lerner.

Autorem scenariusza "Hellboya" jest Andrew Cosby, natomiast inspiracją była dla niego seria komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics. Sam superbohater jest z kolei pomysłu Mike'a Mignola, amerykańskiego grafika i pisarza. Za dystrybucję filmu odpowiedzialne jest studio Lionsgate.

Hellboy - muzyka

Muzyka do filmu "Hellboy" powstała z inicjatywy Benjamina Wallfischa, jednak w produkcji oraz jej zapowiedziach pojawiły się też nowe wersje utworów innych wykonawców. W pierwszym trailerze "Hellboya" zaprezentowano cover utworu "Mony Mony" autorstwa Billy'ego Idola, natomiast w drugiej zapowiedzi filmu pojawił się cover piosenki "Some on the Water" z repertuaru 2WEI. Za dystrybucję ścieżki dźwiękowej do filmu "Hellboy" odpowiada studio Sony Masterworks.

Hellboy - ciekawostki

  • Produkcja jest wznowieniem serii filmów o tym samym tytule, a ostatnim obrazem był wydany w 2008 roku "Hellboy: Złota armia".
  • Pierwotnie planowana była kolejna część przygód Hellboya, na długo przed wydaniem wersji z 2019 roku, jednak zrezygnowano z niej z powodu rozwiązania umowy z dotychczasowym scenarzystą i reżyserem, Guillermo del Toro. Wraz z jego odejściem z odgrywania głównej roli zrezygnował Ron Perlman.
  • Recenzje filmu "Hellboy" nie okazały się przychylne dla twórców obrazu, a produkcja spotkała się z dużą krytyką. Złe recenzje odbiły się również na jego wyniku komercyjnym.

Hellboy - premiera

Amerykańska premiera filmu "Hellboy" miała miejsce 12 kwietnia 2019 roku, a za jego dystrybucję odpowiada studio Lionsgate. Pierwotnie planowano jego debiut na 11 stycznia 2019 roku, jednak ostatecznie zdecydowano się na przesunięcie go o trzy miesiące. Pierwszy pokaz filmu wraz z udziałem produkcji i gwiazd miał miejsce 9 kwietnia w Nowym Jorku. Polska premiera filmu "Hellboy" odbyła się tego samego dnia, 12 kwietnia 2019 roku.

Hellboy (2019)
Tytuł oryginalny

Hellboy

Gatunek

film akcji, fantasy

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

12.04.2019

Data polskiej premiery

12.04.2019

Czas trwania

121 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33te24
d33te24
d33te24