Trwa ładowanie...
helldriver

''Helldriver'': Piekielne hordy zombie Yoshihiro Nishimury już na DVD

Share
''Helldriver'': Piekielne hordy zombie Yoshihiro Nishimury już na DVD
Źródło: mat. dystrybutora
d3rz9lf

Feeria flaków, orgia okropieństw, multum makabrycznych monstrów i krocie kubłów krwi – innymi słowy, najgenialniejszy światowy specjalista od filmowej groteski Yoshihiro Nishimura w szczytowej formie. "Helldriver" to krwawa jazda bez trzymanki, prawdziwa gratka dla fanów sztucznej krwi, gumowych wnętrzności i obłędnej wyobraźni Nishimury.

Yoshihiro Nishimura jest jednym z najsłynniejszych twórców gatunku gore i reżyserem kultowego "Tokyo Gore Police". Kto raz widział dowolny film Nishimury, długo nie zapomni jedynych w swoim rodzaju obrazów – nasycenie intensywnymi kolorami, nierzeczywista scenografia i gorączkowe tempo są jego znakami rozpoznawczymi. Zapewne wynika to z faktu, że jest również jednym z najbardziej uznanych mistrzów makijażu i efektów specjalnych na świecie.

"Helldriver" to kolejny tytuł Nishimury w roli reżysera. Film jest mocno osadzony w gatunku gore i ukazuje pełnię stylistycznego rozmachu, którym potrafią cechować się te filmy; jednocześnie wpisuje się również w tradycję filmów o zombie i pod oszałamiającymi wizualnie obrazami proponuje widzowi celny komentarz na temat zasad rządzących współczesnym społeczeństwem.

(mat.dystrybutora)

d3rz9lf

O czym jest "Helldriver"?

Piętnastego maja dziwny popiół spowija japońską wyspę Hokkaido. Ludzie, którzy go wdychają, zapadają w śpiączkę, a następnie budzą się jako krwiożercze zombie, których moc koncentruje się w groteskowym rogu wyrastającym im z czoła. Aby ochronić resztę populacji, rząd wznosi mur, który dzieli Japonię na opanowaną przez zombie krainę rodem z horroru i przeludniony, niemal równie koszmarny kraj, w którym żyją... cóż, żywi. Ponadto, zdrowi dzielą się na dwie frakcje – niektórzy chcą za wszelką cenę zmieść potwory z powierzchni Ziemi, inni uważają, że należy traktować ich jak chorych ludzi. Gdy do władzy dochodzą zwolennicy rozwiązania siłowego, wysyłają do Zombielandu młodziutką wojowniczkę Kikę. Dziewczyna ma wszczepione sztuczne serce, gdyż jej własne wyrwała jej królowa zombie, Rikka (w tej roli niezapomniana z Gry wstępnej i Tokyo Gore Police Eihi Shiina). Kika ma za zadanie uśmiercić Rikkę – sprawa jest jednak o tyle skomplikowana, że królowa zombie jest jednocześnie jej matką... Wraz z ekipą, w skład
której wchodzą piękna szefowa gangu narkotykowego, niemy i osierocony chłopiec oraz gotowy na wszystko kowboj, Kika rusza do starcia z piekielnymi hordami i własną krwiożerczą rodzicielką.

(mat.dystrybutora)

Tytuł oryginalny: Herudoraibā
Kraj produkcji: Japonia
Rok produkcji: 2010
Premiera: 28.09.2010 - Fantastic Fest in Austin, Texas (premiera międzynarodowa)
Czas: 102 minuty
Język: japoński
Napisy: polskie
Produkcja: Nikkatsu, Sushi Typhoon
Dystrybucja: What Else Films S.C.
Obraz: 16:9

d3rz9lf

O WHAT ELSE FILMS

What Else Films Spółka Cywilna powstała w Warszawie w 2013 roku. Głównym profilem działalności jest dystrybucja filmów wschodnioazjatyckich na terenie Polski (DVD, VOD, kina, TV). Jak sama nazwa firmy wskazuje, w jej ofercie znajdują się niezwykłe, zaskakujące pod wieloma względami i pozostawiające niezatarte wrażenie kultowe tytuły reprezentujące kino rzadko dostępne dla polskich widzów.

d3rz9lf

Podziel się opinią

Share
d3rz9lf
d3rz9lf