Trwa ładowanie...

Hilary Heath nie żyje. Aktorka kultowych horrorów zmarła przez koronawirusa

Żałoba na Wyspach. W wieku 74 lat zmarła Hilary Heath. Aktorka, producentka i założycielka agencji aktorskiej. Przyczyną śmierci był COVID-19.

Hilary Heath nie żyje. Aktorka kultowych horrorów zmarła przez koronawirusaŹródło: Materiały prasowe
d2lqaqp
d2lqaqp

O śmierci Hilary Heath rozpisują się serwisy branżowe. Hilary Heath była bowiem ikoną brytyjskiego kina grozy. Smutną informację przekazał na Facebooku jej chrześniak Alex Williams.

ZOBACZ TEŻ: Tadeusz Chudecki stracił szwagra przez koronawirusa

Na przełomie lat 60. i 70. Heath zagrała w trzech horrorach słynnej wytwórni American International Pictures założonej przez Rogera Cormana.

Były to "Witchfinder General", "The Oblong Box" oraz "Cry of the Banshee". We wszystkich partnerowała ikonie kina grozy Vincentowi Price'owi.

Hilary Heath wystąpiła w bez mała 30 filmach, później z sukcesami zajęła się produkcją – m.in. pracowała przy "Nic doustnie", debiucie reżyserskim Gary'ego Oldmana.

d2lqaqp

Razem ze swoim mężem Duncanem Heathem prowadziła agencję artystyczną. Jej syn Daniel Heath jest kompozytorem i tworzy muzykę do filmów i seriali (m.in. "Czarownica", "Wielkie oczy" czy "Pięćdziesiąt twarzy Greya").

"The Economist" w artykule "How Covid-19 is changing funerals" ("Jak Covid-19 zmienia pochówki") przytacza przykład śmierci Hilary Heath do zilustrowania obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa.

Czytamy w nim, że córka aktorki Laura Foster chciała, aby matka została pochowana w czerwonej sukience w kwiaty. Tak się jednak nie stanie. Ciało Hilary Heath zostanie poddane kremacji, jak tylko jej córka zakończy kwarantannę. Oprócz niej na pogrzebie będzie obecny tylko pastor.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

d2lqaqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lqaqp