Trwa ładowanie...
d3fe2bo
Aktualności

Horrory świata w kolekcji na DVD

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Horrory świata w kolekcji na DVD
(IDG)
d3fe2bo

Od października br. co miesiąc w najlepszych salonach prasowych dostępna jest unikalna seria najlepszych filmów grozy z całego świata w ekskluzywnej serii wydawniczej!

Horror to gatunek, który wciąż się rozwija, a jego twórcy niezmiennie szukają nowych sposobów, aby skutecznie przestraszyć widza. Po sukcesie trzech pierwszych sezonów, „Horrory Świata” wracają z nową porcją mocnych, filmowych wrażeń.

Te premierowe w Polsce wydania DVD przygotowano w perfekcyjnej kinowej jakości z dźwiękiem przestrzennym w formatach Dolby Digital 5.1 (także polski lektor) i DTS.

d3fe2bo

Podobnie jak w poprzednich sezonach, w kolekcji znalazło się 9 filmów grozy, które zainteresują nie tylko widzów kochających mroczne i krwawe kino, ale również dla tych, którzy lubują się w pełnych napięcia, ambitnych produkcjach.

Król mrówek (King of the Ants, USA/2003)
Data wydania: październik 2009
Krwawy i szokujący film z jedną z najbardziej realistycznych scen mordu jakie kiedykolwiek pokazano w horrorach. Dzieło Stuarta Gordona, twórcy kultowego „Re-Animatora” i „Dagona”.

Loft – służebnica śmierci (Loft, Japonia/Płd. Korea/2005)
Data wydania: listopad 2009
Film Kiyoshi Kurosawy, kultowego japońskiego twórcy tzw. inteligentnych horrorów, który ostatnio rozpoczął także karierę w Hollywood. „Loft– służebnica śmierci” to film grozy z głębszym intelektualnym przesłaniem, który na pewno nie pozostawi po seansie żadnego widza obojętnym.

Krwawy gracz (Card Player, Włochy/2004)
Data wydania: grudzień 2009
Dario Argento, niekwestionowany mistrz filmowego horroru, w najlepszej formie. Zdaniem zarówno fanów jak i krytyków film ten jest jednym z jego najlepszych dzieł.

d3fe2bo

Wrota piekieł (The Entrance, Kanada/2006)
Data wydania: styczeń 2010
Piękna detektyw na tropie tajemniczego kultu. Jeden z ciekawszych niezależnych horrorów ostatnich lat, wysoko oceniany i przyrównywany przez krytyków do kultowej „Piły”. Dead Wood (Dead Wood, Wielka Brytania/2007)
Data wydania: luty 2010
Czworo przyjaciół wyrusza na wycieczkę, która szybko staje się przerażającą walkę o przetrwanie z mroczną, morderczą siłą… Kinowy film brytyjski z niesamowitymi efektami specjalnymi.

Apartament 1303 (Apartment 1303, Japonia/USA/2007)
Data wydania: marzec 2010
Klasyczny japoński horror o duchach, podany w nowoczesnej formie, autorstwa twórców słynnej „Klątwy”. Opowieść o zemście, która jest silniejsza niż śmierć…

Trupi przesmyk (Intermedio, USA/2005)
Data wydania: kwiecień 2010
Brutalny i krwawy slasher. Grupa nastolatków postanawia zwiedzić tajemnicze tunele na granicy z Meksykiem. Odnajdują tam grozę, ból i śmierć…

Makabra (Macabre, Włochy/1980)
Data wydania: maj 2010
Słynny film grozy Lamberto Bavy - legendarnego twórcy horrorów uznawanych za najbardziej krwawe w dziejach kina. Kopia filmu została cyfrowo remasterowana.

d3fe2bo

Oko Lucyfera (Evil Eyes, USA/2004)
Data wydania: czerwiec 2010
Adam Baldwin i Udo Kier w nastrojowym i zarazem krwawym filmie grozy utrzymanym w klimacie dzieł Stephena Kinga.

O wydaniach

Wydania wszystkich filmów będą utrzymane w wypracowanym przez IDG Poland w standardzie TCE(tm). Oznacza to, że obraz będzie najwyższej jakości, w formacie panoramicznym anamorficznym. Widz będzie także mógł wybrać wersję ścieżki dźwiękowej pomiędzy oryginalną Dolby Digital 5.1, DTS, czy polskim lektorem w Dolby Digital 5.1.

Napisy zostaną opracowane przez najlepszych tłumaczy w konsultacji z językoznawcami i ekspertami w konkretnych dziedzinach. Sezon 4 „Horrorów świata” zadebiutuje w sprzedaży na początku października br., a kolejne tytuły będą wprowadzane do sprzedaży co miesiąc. Cena zeszytu z filmem DVD w klasycznym pudełku wyniesie 19,90 zł.

d3fe2bo

Podziel się opinią

Share
d3fe2bo
d3fe2bo