Trwa ładowanie...
d1gf2b4
22-03-2007 10:03

II Dni Kina. Polskie filmy na Ukrainie

Share
d1gf2b4

Przez blisko miesiąc - w ramach II Dni Kina na Ukrainie - w Kijowie, Lwowie, Charkowie i Doniecku zobaczyć będzie można najnowsze polskie filmy fabularne oraz krótkometrażowe. Projekcje odbywają się w największej komercyjnej sieci kin ukraińskich - Kinopalac.

Dni Kina to szeroka prezentacja polskiego kina na Ukrainie. Jest to już druga edycja tego festiwalu. Pierwsza odbyła się w zeszłym roku, a jej wielki sukces skłonił organizatorów do kontynuowania projektu. Tegoroczne Dni Kina rozpocznie pokaz, w Kinopałac w Kijowie, najnowszego filmu Sławomira Fabickiego "Z odzysku". Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem oraz z odtwórcą głównej roli Antonim Pawlickim.

W ramach II Dni Kina pokazane zostaną również "Oda do radości" reż. Anna Kazejak, Jan Komasa, Maciej Migas, "Chłopiec na galopującym koniu" reż. Adam Guziński, "Co słonko widziało" reż. Michał Rosa oraz "Summer Love" reż. Piotr Uklański. Projekcje filmów pełnometrażowych poprzedzą pokazy filmów krótkich:

"Ichthys" reż. Marek Skrobecki
"Sztuka spadania" reż. Tomek Bagiński
"Podróż na wschód" reż. Magda Kulesza
"Dotyk motyla" reż. Anna Winkler
"Pętla" reż. Maciej Majchrzak

Tegorocznym Dniom Kina towarzyszyć będzie specjalne wydanie najważniejszego ukraińskiego miesięcznika filmowego - "Kino Koło", którego numer zostanie w całości poświęcony współczesnej polskiej kinematografii.

II Dni Kina odbędą się w dniach 23 marca - 15 kwietnia 2007. Ich organizatorami są Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie i Instytut Polski w Kijowie.

d1gf2b4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gf2b4
d1gf2b4