Trwa ładowanie...
23-05-2006 12:32

Jacek Braciak: Koala taki jak ja

Jacek Braciak: Koala taki jak ja
d4003pc
d4003pc

Twórcy filmu Dżungla proponują sporą dawkę humoru, autorzy polskiej wersji językowej tradycyjnie dorzucili garść uśmiechu bliższego polskiemu sercu, a bohaterowie „Dżungli” po prostu nie dają się nie lubić. Jednak spośród zwierzaków, które ostatnio tak chętnie goszczą w naszych kinach jeden jest naprawdę wyjątkowy.

To miś koala Bazyl, który wraz z lwem, żyrafą, wiewiórką i resztą ferajny opuszcza nowojorskie zoo i wyrusza na podbój miejskiej dżungli.

W polskiej wersji językowej głosu Bazylowi użyczył świetny aktor znany m.in. z roli w „Edim” Piotra Trzaskalskiego oraz serialu sensacyjnego „Oficer” – Jacek Braciak. Aktor przyznaje się do pewnego powinowactwa z sympatycznym misiem:

Rola misia koali w filmie "Dżungla" okazała się dla mnie strzałem w dziesiątkę, mam bowiem taki sam temperament, jak ten uroczy miś, np. w postaci sporej dawki zdrowego luzu i dystansu do siebie i świata – zdradza.

d4003pc

– Mój bohater zresztą i tak nie ma innego wyjścia. Śpi prawie dwadzieścia godzin na dobę, a cztery pozostałe poświęca na powolne konsumowanie liści eukaliptusa. Wtedy, kiedy akurat nie drzemie, obdarza swoich przyjaciół różnymi "życiowymi mądrościami"... czyli tak naprawdę opowiada tak straszne głupoty, jak mało kto.

Owszem, przyznaję, czasami męczy go, że jest nierozumiany przez innych, ale nie ma za bardzo czasu, żeby to roztrząsać, bo zaraz idzie spać.... – podsumowuje żywot koali aktor.

Bazyl faktycznie miewa pewne problemy egzystencjalne – niemal wszyscy mieszkańcy zoo nabijają się z niego ile wlezie, ponieważ sprzedawane tu rozkoszne maskotki dla milusińskich do złudzenia go przypominają. W prawdziwej dżungli czeka go na szczęście niespodziewany życiowy awans.

„Dżungla” to historia lwa Sebastiana, który wraz z oddaną ekipą zwariowanych przyjaciół: żyrafy Bożenki (głos Agnieszki Dygant)
, wiewiórki Benka (głos Tomasza Kota), węża Ksyśka (głos Piotra Pręgowskiego) oraz koali Bazyla (Jacek Braciak) wyrusza na odsiecz lewkowi Frankowi.

Zwierzaki w drodze do prawdziwej dżungli muszą się zmierzyć z wieloma problemami – życiem metropolii, komunikacją miejską oraz autochtonami. A to tylko początek! Bowiem przed nimi prawdziwa dzicz.

Premiera Dżungli już w najbliższy piątek, 26 maja.

d4003pc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4003pc