Trwa ładowanie...
michał lesień
12-12-2006 12:28

Jacek z "Lokatorów" chciałby być muzykiem jazzowym

Jacek z "Lokatorów" chciałby być muzykiem jazzowym
d31tafz
d31tafz

Michał Lesień na dużym ekranie zadebiutował w 1997 roku rolą w filmie "Kroniki domowe" z Grażyną Szapołowska oraz u boku Jana Englerta we wstrząsającym dramacie Radosława Piwowarskiego "Ciemna strona Wenus". W roku 1998, w którym ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, wystąpił w "Nie ma zmiłuj". Występował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w Teatrze Polskim i Komedia w Warszawie. Szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z serialu "Lokarzory", w którym odtwarzał główną rolę Jacka. Serial okazał się wielkim sukcesem i królował na małym ekranie od 2000 do 2005. W roku 2006 prowadził program "Test Case" nadawany w telewizji Discovery Channel.

Życiowe motto

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach – przesłanie Pana Cogito, Zbigniew Herbert.

Internet to dla mnie...

narzędzie pracy, a z biegiem czasu coraz większa przyjemność.

d31tafz

Najważniejsza książka

Jest ich parę… Shakespeare, wszystkie jego utwory są kopalnią ważnych pytań o kondycję człowieka, a ja takie pytania lubię sobie zadawać.

Nie wierzę...

w rzeczy, które przeczą mojemu rozumowi i doświadczeniu. Oczywiście cały czas staram się poszerzać swoje horyzonty.

Gdybym nie był sobą, chciałbym być...

muzykiem jazzowym.

Najważniejszy wynalazek ludzkości

sztuka pisania.

Najbliższym z czterech żywiołów jest mi...

Woda.

Najważniejszym dniem w moim życiu był...

chyba dzień narodzin…

Ostatnia kreacja Michała Lesienia, to rola w 13-odcinkowym serialu telewizyjnym. Jest to opowieść o ludziach w wielkim mieście. Każdy odcinek jest jednym piątkiem z życia bohaterów filmu. Michał Lesień wciela się w postać Marcina. Prowadzi sklep w centrum handlowym. Nie ma zobowiązań. Lubi rozrywkowe życie. Jednak pewnego dnia dowiaduje się, że niedługo zostanie ojcem. Sytuacja zmusza go do podjęcia - w ciągu niespełna miesiąca - kilku dorosłych decyzji. Ostatnio również pracuje w Teatrz Komedia przygotowując rolę w sztuce w reżyserii Marcina Sławińskiego pt. "Pół żartem, pół sercem", której premiera odbędzie się pod koniec grudnia. Obok Michała będzie można zobaczyć Agnieszkę Kotulankę, Joannę Koroniewską, Agnieszkę Warchulską, Radosława Pazurę, Jana Jankowskiego i innych.

d31tafz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31tafz