Trwa ładowanie...
12-05-2016 20:34

"Jarocin, po co wolność": Zobacz zapowiedź

Share
"Jarocin, po co wolność": Zobacz zapowiedź
d2gvjz6

Do sieci trafił teaser dokumentalnego filmu "Jarocin, po co wolność", którego twórcami są Leszek Gnoiński i Marek Gajczak.

- To nie jest kolejny film o Jarocinie, a jedyny, który opowiada o pełnej historii festiwalu sięgającej jeszcze roku 1970 - mówi Gnoiński. - O fenomenie tej imprezy opowiadało kilka filmów, ale były to przeważnie filmy pokazujące poszczególne edycje imprezy. Powstało również kilka podsumowujących reportaży, jednak one głównie skupiały się na obyczajowości, a nie na tym, co na festiwalu było najważniejsze, czyli na muzyce i wpływie festiwalu na polską kulturę i historię.

Na potrzeby projektu przeprowadzono dziesiątki wywiadów, w tym z takimi osobami jak Paweł Guma Gumola, Darek "Maleo" Malejonek, Kazik Staszewski, Muniek Staszczyk, Tomek Budzyński, Marek Piekarczyk, Patyczak, Smalec, Walter Chełstowski, Jurek Owsiak.

Pod tym adresem można sprawdzić zapowiedź obrazu.

Fundusze na film zebrano za pośrednictwem akcji crowdfundingowej na Polak Potrafi.

Leszek Gnoiński zasłynął obrazem "Beats of Freedom - Zew wolności". Marek Gajczak ma na koncie filmy "Pod powierzchnią" i "Sposób na Moravię". Odpowiadał też za zdjęcia produkcji "Generał - zamach na Gibraltarze" czy "Oszukane".

d2gvjz6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gvjz6