Trwa ładowanie...
d2ckcxq

John Wick 3

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
"John Wick 3", promowany także pod nazwą "John Wick: Chapter 3 – Parabellum", to amerykański film akcji i trzecia część serii produkcji o tej samej nazwie. Za jego reżyserię odpowiada Chad Stahelski, a twórcą scenariusza jest Derek Kolstad. Wydarzenia w produkcji są kontynuacją przygód bohaterów z poprzedniej części, "John Wick: Chapter 2".
d2ckcxq
3
5
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

John Wick 3 - opis fabuły

Fabuła filmu "John Wick 3" opowiada o tytułowym bohaterze, który jest zmuszony stanąć do walki z najlepszymi zawodowymi zabójcami na świecie, aby móc uciec z miasta. Produkcja jest kontynuacją poprzedniej części serii, "John Wick 2", i wielu z jej bohaterów kolejny raz powraca na duży ekran. Tym razem John Wick (Keanu Reeves) wpada w bardzo poważne kłopoty, bowiem likwidując jednego z członków potężnej Gildii Zabójców staje się celem pozostałych, którzy są najlepszymi i najbardziej bezlitosnymi fachowcami w swojej branży. Za jego głowę została wyznaczona nagroda, 14 milionów dolarów, która dodatkowo zachęca do podjęcia wyzwania.

Mając na uwagę wysoką nagrodę finansową i wyzwanie, jakie może przed nimi czekać, członkowie Gildii Zabójców wkrótce spróbują stawić czoła Johnowi Wickowi. Bardzo ciężko będzie mu znaleźć schronienie, a jeszcze trudniej byłoby mu zjednać sobie kogoś, kto stanąłby w tym konflikcie po jego stronie. Tropem Wicka niebawem wyrusza Sofia (Halle Berry), która uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych osób w swojej dziedzinie. Tajemnicza piękność jest na tyle niebezpieczna, że boją się jej nawet umarli. Czy oznacza to, że era Johna Wicka wkrótce dobiegnie końca?

John Wick 3 - bohaterowie, obsada

Głównym bohaterem filmu "John Wick 3" jest tytułowy Jonathan "John" Wick, w którego kolejny raz wciela się Keanu Reeves. W produkcji pojawiają się też Sofia (Halle Berry), Król Bowery (Laurence Fishburne) oraz Zero (Mark Dacascos), a także szereg postaci drugoplanowych i pobocznych.

Ian McShane wciela się w rolę Winstona, Asia Kate Dillon wystąpi jako rzeczniczka, Anjelica Huston jako dyrektorka, a Lance Reddick jako Charon. Oprócz nich w produkcji pojawiają się między innymi Jerome Flynn (jako Berrada), Jason Mantzoukas (jako Tick Tock Man), Ruby Rose (jako Ares) czy Tobias Segal (jako Earl).

John Wick 3 - scenariusz, reżyseria

Za reżyserię filmu "John Wick 3" odpowiedzialny jest kolejny raz Chad Stahelski, który pełnił tę samą rolę w procesie tworzenia poprzednich części serii. Za produkcję odpowiedzialni są Basil Iwanyk i Erica Lee, natomiast historię i bohaterów produkcji stworzył Derek Kolstad. Scenariusz "John Wick 3" także jest jego dziełem, które współtworzył z Shay Hatten, Chrisem Collinsem i Marckiem Abramsem.

Proces tworzenia filmu "John Wick 3" rozpoczął się 5 maja 2018 roku w Nowym Jorku oraz Montrealu, jednak niektóre sceny powstały też w Rosji, Maroko i Hiszpanii. Zdjęcia do produkcji zakończyły się 17 listopada 2018 roku. Za efekty specjalne są odpowiedzialni Method Studios i Image Engine, a autorami ścieżki dźwiękowej do "John Wick 3" są Tyler Bates i Joel J. Richard.

John Wick 3 - ciekawostki

  • Plany stworzenia "John Wick 3" były brane pod uwagę już w czerwcu 2017 roku, a większość aktorów powracających w tych samych rolach potwierdziła swój udział w lutym 2018 roku.
  • Zdjęcia do filmu "John Wick 3" trwały przez kilka miesięcy, od maja do listopada 2018 roku, i były realizowane w Nowym Jorku, Montrealu, a także na terenie Rosji, Maroko i Hiszpanii.
  • Zgodnie ze słowami Keanu Reevesa, odtwórcy roli Johna Wicka, tytuł produkcji podchodzi od sentencji "Si vis pacem, para bellum", która oznacza "Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę".

John Wick 3 - premiera

Data premiery "John Wick 3", znanego w Stanach Zjednoczonych jako "John Wick: Chapter 3 – Parabellum", jest zaplanowana na 17 maja 2019 roku. Przed trafieniem filmu do kin odbędzie się też specjalny pokaz przedpremierowy, który będzie miał miejsce w Nowym Jorku. Dystrybucją produkcji zajmuje się firma Summit Entertainemt, która podlega koncernowi Lionsgate. Polska premiera "John Wick 3" odbędzie się tego samego dnia co amerykańska, czyli 17 maja 2019 roku.

John Wick 3
Tytuł oryginalny

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

Gatunek

film akcji, thriller

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

17.05.2019

Data polskiej premiery

17.05.2019

Czas trwania

131 min.

Obsada

Podziel się opinią

3
5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ckcxq
d2ckcxq
d2ckcxq