Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Karolina Dafne Porcari - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
Qaqwqwrqw

Utalentowana aktorka młodego pokolenia. Znana z ról filmowych i teatralnych, zarówno w Polsce jak i we Włoszech. Jest absolwentką PWST w Krakowie. Jeszcze w trakcie studiów zagrała w Teatrze Ludowym w Krakowie w sztukach „Minnesota Blues” i w „Błysku rekina” w reż. Jerzego Fedorowicza. Następnie współpracowała z Teatrem Polskim we Wrocławiu („Don Juan wraca z wojny” reż. Gadi Roll) i z Teatrem Dramatycznym w Warszawie (Czas kochania, czas umierania” Fritza Katera w reż. Tomasza Gawrona jako Adriana). Film „Come l’ombra” Mariny Spada, w którym zagrała główną rolę, był pokazywany na Festiwalu Filmowym w Wenecji i zdobył wiele pozytywnych recenzji zarówno we Włoszech jak i na świecie.

W 2010 roku Karolina zagrała główną rolę w filmie „Viki-Ficki” niemieckiej reżyserki Natalie Spinell. To ok. 20 min film, który cieszy się ogromnym powodzeniem. Był pokazywany na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie i dotychczas zdobył wiele nagród i wyróżnień. Został między innymi wybranym 1 ze 100 najlepszych niemieckich filmów tego formatu.

Niedługo będzie ją można zobaczyć w rolach epizodycznych w „Motylku” Marysi Sadowskiej oraz „Róży” Wojciecha Smarzowskiego.

Na deskach teatru Karolina obecnie gra w sztukach: - „Zły” Tyrmanda w reż. Jana Buchwalda w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Spektakl cieszy się ogromnym powodzeniem; Rolę Ofelii w „Hamlecie” w reż. Radosława Rychcika, tegorocznego laureata nagrody za najlepszą reżyserię na festiwalu w Katowicach.

- „Hamlet” jest wystawiany w teatrze Żeromskiego w Kielcach. W sierpniu tego roku, spektakl był również zagrany podczas Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku i był uznany za najlepszą inscenizację polską tego roku. - „Luna” reż. Artur Urbański to monodram, którego premiera odbyła się w Laboratorium Dramatu.

Qaqwqwrqw

- „Bracia Karamazow” reż. Janusza Opryńskiego, którego premiera odbyła się w Lublinie w czerwcu tego roku. W najbliższym czasie spektakl ten będzie pokazywany na festiwalach w Lublinie, Krakowie, Mińsku, Moskwie.

Data urodzenia

15.08.1979

Miejsce urodzenia

Warszawa, Polska

Filmografia

Róża (2011) (Anna)

Dzień kobiet (2011) (Asystentka Włocha)

Ojciec (2015) (Mila)

Światło (2011) (Ukochana)

Mrok () (Hania)

Bulionerzy () (Sprzedawczyni)

Ojciec Mateusz () (Grażyna Galińska, żona Roberta)

Barwy szczęścia () (Anita Szymczak, współpracownica Kasi w fitness clubie)

Wiedźmy ()

Pitbull (serial) () (prostytutka)

Faceci do wzięcia ()

Rh+ (2005)

Siostry () (Urzędniczka)

Naznaczony () (Kasia Bukalska)

Teraz albo nigdy! () (urzędniczka z urzędu podatkowego)

Magda M. () (Sara Rosiak)

7 uczuć (2018) (Sąsiadka)

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw