Trwa ładowanie...
24-10-2006 11:00

Kasperski nagrodzony Prix Europa w Berlinie

Kasperski nagrodzony Prix Europa w Berlinie
dkyo6p5
dkyo6p5

Film "Nasiona" Wojciecha Kasperskiego dostał wyróżnienie prestiżowego festiwalu Prix Europa, który właśnie zakończył się w Berlinie.

Nagroda Prix Europa została ustanowiona w 1987 roku z inicjatywy Rady Europy i Europejskiej Fundacji Kultury. Jury złożone z autorów, producentów, scenarzystów, edytor czy operatorów kamer wybiera najlepsze europejskie produkcje telewizyjne, radiowe i internetowe. O nagrody w 13 kategoriach ubiegało się 241 nominowanych programów z 35 krajów.

W kategorii Dokument Telewizyjny specjalne wyróżnienie dostał film "Nasiona" Wojciecha Kasperskiego. Film pokazuje historię wielodzietnego małżeństwa odrzuconego przez społeczność. Rodzina żyje na skraju nędzy. Kiedyś doszło tu do tragedii, teraz wszyscy - rodzice i ich dzieci - płacą za czyjś grzech. Film Kasperskiego otrzymał już główne nagrody na festiwalu AFI/Discovery Silverdocs w USA, na festiwalu Flahertiana w Permie oraz Grand Prix 46. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

"Nasiona" zostały wyprodukowane przez Eureka Media w ramach projektu "Rosja - Polska. Nowe spojrzenie" realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza i Eureka Media, w koprodukcji z TVP SA i przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

dkyo6p5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkyo6p5