Trwa ładowanie...
15-02-2011 14:51

''Kawałek lata'' zdobywcą Grand Prix festiwalu w Clermont-Ferrand

''Kawałek lata'' zdobywcą Grand Prix festiwalu w Clermont-FerrandŹródło: PISF
d2lyuxu
d2lyuxu

Na zakończonym 12 lutego 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand Grand Prix konkursu międzynarodowego otrzymał film „Kawałek lata" autorstwa Marty Minorowicz.

Polski film nagrodziło międzynarodowe jury w składzie: dziennikarz i pisarz Mario Serenellini, animator Igor Kowaliow, kompozytor Tamer Karawan oraz reżyserki Sepideh Farsi i Dyana Gaye.

Ponad 20-minutowy dokument opowiada kameralną historię odwiedzin wnuka u dziadka mieszkającego w Bieszczadach. Jak można przeczytać na stronie polishdocs.pl, w filmie Marty Minorowicz bohaterowie osaczeni dziką przyrodą, zdani tylko na siebie, starają się odbudować łączącą ich więź. Kamera obserwuje bohaterów i ich relację - względem samych siebie oraz pięknego, ale surowego świata, który ich otacza. Film został wyprodukowany przez Studio Munka przy SFP w ramach programu „Pierwszy dokument". Obraz został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Kawałek lata" został wcześniej doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych DOK Leipzig w Lipsku - zdobył tam główną nagrodę i statuetkę Złotej Gołębicy za najlepszy dokument krótkometrażowy. Film pokazywany był również w Helsinkach, Chicago i podczas Plus Camerimage, a prosto z Clermont-Ferrand trafi na festiwal ZagrebDox w Zagrzebiu. Na międzynarodowych festiwalach film pojawia się m.in. dzięki promującej polskie filmy krótkometrażowe Krakowskiej Fundacji Filmowej.

Warto przypomnieć, że w 2009 roku nagrodę jury młodych na festiwalu w Clermont-Ferrand zdobył film „Luksus" Jarosława Sztandery. Francuski festiwal jest jedną z najważniejszych na świecie imprez prezentujących filmy krótkometrażowe, gdzie obok konkursu międzynarodowego drugą sekcją jest konkurs filmów francuskich, zaś trzecią - prezentacja filmów eksperymentalnych „Labo" (w tym ostatnim konkursie nagrodę główną otrzymał kanadyjski filmowiec Guy Maddin za film „Night Mayor").

d2lyuxu

** [

JAK DZIŚ WYGLĄDAJĄ POSTACIE Z "KEVINA" ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-dzis-wygladaja-bohaterowie-kevina-6025276617331841g )**

**[

CZY LAMIA Z "SEKSMISJI" MOCNO SIĘ ZMIENIŁA? ]( http://film.wp.pl/pamietacie-seksmisje-6025276006806657g ) * * [

EROTYCZNA PRZESZŁOŚĆ JOANNY KRUPY ]( http://teleshow.wp.pl/gid,13101910,img,13102011,kat,1024835,title,Joanna-Krupa-wystapila-w-erotycznym-filmie-Sno op-Dogga,galeria.html ) * *[

WALDUŚ Z "KIEPSKICH" WZIĄŁ ŚLUB! FOTO! ]( http://teleshow.wp.pl/swiat-wedlug-kiepskich-waldus-sie-ozenil-6026602722247809g )**

d2lyuxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lyuxu