Trwa ładowanie...
13-03-2006 14:16

Ken Watanabe walczy o Iwo Jimę

Ken Watanabe walczy o Iwo Jimę
d2lyuxu
d2lyuxu

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o tym, że Ken Watanabe wystąpi w "Red Sun, Black Sand" Clinta Eastwooda.

Clint Eastwood zamierza opowiedzieć o bitwie o Iwo Jimę w 1945 w dwóch filmach, "Flags of Our Fathers" oraz "Red Sun, Black Sand", które stanowić będą dwie wersje tej samej historii. Pierwsza opowieść nakręcona zostanie z amerykańskiej perspektywy, druga przedstawi punkt widzenia Japończyków. Oba filmy będą mieć premierę w 2006 roku, przy czym pierwszy ukaże się "Flags of Our Fathers".

Obraz "Red Sun, Black Sand" rozpocznie się jeszcze w marcu w Los Angeles. Ekipa będzie pracować także na wyspie Iwo Jima. Produkcją zajmą się Steven Spielberg, Eastwood i Robert Lorenz. Obok Watanabe w filmie, kręconym w całości po japońsku, zagrają: Kazunari Ninomiya, Tsuyoshi Ihara, Ryo Kase i Shido Nakamura.

Watanabe wcieli się w historyczną postać japońskiego generała Tadamichi Kuribayashi, który na Iwo Jimie walczył z amerykańskimi oddziałami przez 40 dni. Ogólnoświatowa kariera popularnego w ojczystej Japonii Watanabe zaczęła się od obrazu "Ostatni samuraj", w którym wystąpił u boku Toma Cruise'a. Japończyka można obecnie podziwiać w dziele "Wspomnienia gejszy" z Ziyi Zhang w roli głównej.

d2lyuxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lyuxu