Trwa ładowanie...
d3aeac5
Aktualności

Kino Letnie powraca

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kino Letnie powraca
d3aeac5

Filmowe hity pod gwiazdami w największym w Polsce stacjonarnym kinie plenerowym w Sopocie powracają od 12 sierpnia

Orange Kino Letnie powraca już 12 sierpnia, oferując blisko 100 filmów podczas 46 wieczorów projekcyjnych. Szeroki wachlarz propozycji filmowych zaspokoi różne smaki i gusty. Druga część zainaugurowanej w czerwcu imprezy zapowiada się wyjątkowo interesująco. Kill Bill, Pachnidło, Grindhouse, Jabłka Adama, Labirynt Fauna, czy Seksmisja i inne kultowe polskie komedie to tylko namiastka tego, co będzie można obejrzeć w plenerowym letnim kinie pod gwiazdami, w którym każdy miłośnik sztuki filmowej znajdzie dla siebie coś interesującego.

Orange Kino Letnie jest pierwszym w Polsce plenerowym kinem stacjonarnym realizowanym na najwyższym światowym poziomie. Doskonałą jakość obrazu i dźwięku zapewnia organizator imprezy - firma Outdoor Cinema - dzięki wykorzystaniu sprzętu projekcyjnego firmy AIRSCREEN, światowego lidera na rynku pneumatycznych ekranów filmowych. To właśnie ona obsługuje największe i najważniejsze na świecie imprezy i festiwale filmowe, jak Cannes, Wenecja, Los Angeles, Hong Kong czy Berlin. Teraz dołączył do nich Sopot.

d3aeac5

Otwarcie drugiej części Orange Kino Letnie rozpocznie wernisaż najpiękniejszych zdjęć Sopotu z lat 70-tych, prezentowanych w kawiarni filmowej Kocham Kino, od godziny 19.00. Wystawa czynna będzie od 12 do 26 sierpnia.

Zobacz repertuar na sierpień w Orange Kinie Letnim w Sopocie

Wielką atrakcją dla znawców dobrego kina będą weekendy filmowe z „Kocham Kino”. W każdy kolejny piątek i sobotę filmowego maratonu, prezentowane będą najciekawsze dzieła filmowe wybrane z festiwalowego repertuaru przez Grażynę Torbicką. Przez cały okres trwania Orange Kino Letnie entuzjaści filmu będą mogli spotkać się oko w oko ze swoimi ulubionymi gwiazdami ekranu w kawiarni filmowej „Kocham Kino”.

Zobacz naszą relację z otwarcia Orange Kina Letniego w SopocieZobacz naszą relację z otwarcia Orange Kina Letniego w Sopocie

d3aeac5

ORANGE KINO LETNIE zainaugurowało swoją działalność 22 czerwca o godzinie 22:00. Tego wieczoru najsłynniejszy wakacyjny polski kurort stał się również letnią stolicą filmową Polski. Po ponad 30 latach przerwy w miejscu istniejącego w latach 60-tych kultowego kina letniego nastąpiła jego wielka reaktywacja. Sopocki Centralny Kort Tenisowy ponownie zmienił się w letnią oazę miłośników kina.

Błyskające flesze, wszechobecne kamery oraz tradycyjny czerwony dywan, przez który przeszły dziesiątki gwiazd i ponad tysiąc gości specjalnych, towarzyszyły czerwcowej Wielkiej Gali Otwarcia Orange Kino Letnie. Wśród sław znaleźli się: Lara Croft, Uma Thurman, Mila Jovovich, Sean Connery i niezapomniana Marilyn Monroe. Inauguracyjny wieczór uświetnili swoją obecnością znani polscy artyści: Krzysztof Skiba, Dick 4 Dick, Adam Sztaba i wielu, wielu innych. Gwiazdy przybyły na galę kabrioletami Alfa Romeo Spider. Galę poprowadził znany trójmiejski dziennikarz Tomasz Olszewski, a uroczystego otwarcia dokonała królowa festiwali filmowych Grażyna Torbicka.

Wieczór w letniej atmosferze pod gwiazdami uświetniła projekcja filmu Pulp Fiction. Na imponującym ekranie o rozmiarach 16 na 9 metrów widzowie oddali swoje dusze Quentinowi Tarantino. W ten sposób rozpoczęła się pierwsza odsłona największego stacjonarnego kina letniego w Polsce, która trwała od 22 czerwca do 15 lipca.. Największą popularnością widzów cieszył się sektor leżaków plażowych, które umożliwiały oglądanie filmów w prawdziwie wakacyjnej atmosferze.

Orange Kino Letnie stało się podczas tegorocznego lata jedną z najciekawszych wakacyjnych atrakcji Sopotu.

Bilet wstępu do kina z możliwością obejrzenia dwóch filmów to tylko 6 PLN.

zegółowe informacje na www.orangekinoletnie.wp.pl

d3aeac5

Podziel się opinią

Share
d3aeac5
d3aeac5