Trwa ładowanie...

Majówka w kinie, ale... na kanapie. Od piątku codziennie jeden hit

"Oficer i szpieg", najnowsze dzieło Romana Polańskiego, wciągająca i zahaczająca o kosmos "Proxima" oraz, specjalnie dla młodszych widzów, komediowy "Urwis". Majówka z Kinem WP Pilot zapowiada się przebojowo.

Majówka w kinie, ale... na kanapie. Od piątku codziennie jeden hitŹródło: Materiały prasowe
d11wfpu
d11wfpu

W odpowiedzi na zamknięcie kin z powodu pandemii koronawirusa platforma WP Pilot od kilku tygodni oferuje niemal codzienne pokazy kinowych produkcji, których widzowie mogli nie zdążyć zobaczyć na wielkim ekranie. Wśród nieprzerywanych reklamami hitów, które dotychczas oglądali widzowie, wyróżnić można m.in. Oscarowych laureatów, takich jak Najlepszy film 2019 roku "Parasite" oraz 10-krotnie nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej wojenny "1917".

W rozpoczynającą się majówkę oprócz 90 kanałów telewizyjnych na stałe dostępnych w WP Pilot, codziennie emitowane będą kolejne godne uwagi produkcje. Tym razem Kino WP Pilot zaprasza na odrobinę science-fiction, kapitalną rozrywkę dla najmłodszych oraz głośny film Romana Polańskiego, którego nagradzanie wzbudziło w ostatnich miesiącach falę protestów.

Każdy z tych filmów można obejrzeć w ograniczonym tylko wielkością kanapy gronie za symboliczną kwotę 12,90 zł. Tyle właśnie wynosi cena biletu, w który, tak jak w tradycyjnym kinie, warto zaopatrzyć się odpowiednio wcześniej, by nie uronić ani minuty. Codziennie okazja na seans jest tylko jedna, a emitowane filmy nie powtarzają się.

W najnowszej ofercie Kina WP Pilot każdy znajdzie coś dla siebie.

d11wfpu

"Proxima", seans 1 maja o 21:00

"Proxima" to film nominowanej do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny scenarzystki Alice Winocour.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Opowiada o astronautce Sarze (w tej roli Eva Green)
, która jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jej codziennością są nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zaś zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy Sara zostaje wybrana na członka załogi misji "Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, ale jako matka boi się rozłąki z córką. Każda jej decyzja okazuje się i dobra, i zła. Jednocześnie.

d11wfpu

"Urwis", seans 2 maja o 16:00

"Urwis" to z kolei komediowa propozycja dla młodszych widzów prosto od producentów kultowego "Shreka".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów. Z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec traci dach nad głową i jedyną bliską osobę.

d11wfpu

Sam w dzikim, pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących tam reguł: na kogo warknąć, a komu pomerdać, w którym śmietniku szukać smacznych kąsków, a co najważniejsze – jak znaleźć prawdziwego przyjaciela. Trzeba przyznać, że sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia, dopóki nie zrozumie, że zamiast pokazywać kły lepiej wyciągnąć do innych łapę.

"Oficer i szpieg", seans 3 maja o 21:00

"Oficer i szpieg" to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego, uhonorowany Wielką Nagrodą Jury na festiwalu w Wenecji.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę.

d11wfpu

Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin ("Artysta"), Louis Garrel ("Marzyciele") i Emmanuelle Seigner ("Wenus w futrze"). Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, od filmu "Pianista" na stałe współpracujący z Polańskim.

Perfekcyjne poprowadzona intryga pokazuje system, w którym samonakręcająca się spirala nienawiści niebezpiecznie zaczyna przypominać współczesność. "Oficer i szpieg" to film o tym, jak historia się powtarza, a jeden człowiek, na przekór wszystkim walczący o sprawiedliwość, może zmienić bieg wydarzeń.

d11wfpu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11wfpu