Trwa ładowanie...
d4719vb

Kobieta z piątej dzielnicy

Najnowsze informacje
3.4
(17 głosów)
Oceń:
d4719vb

„Kobieta z piątej dzielnicy” (tytuł międzynarodowy - The Woman in the Fifth) to polsko-francusko-brytyjski thriller z 2011 roku w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Reżyser jest także autorem scenariusza, który powstał na podstawie powieści Douglasa Kennedy'ego pod tym samym tytułem. Muzykę do obrazu skomponował Max de Wardener.

Główny bohater, Harry Ricks (Ethan Hawke), to człowiek, który pragnie miłości, szacunku, który chce być podziwiany i uznawany, który chce tworzyć wybitne dzieła literackie, odzyskać rodzinę, a przy tym pozostać wolnym i niezależnym. Pragnienia kosztują go jednak bardzo wiele. Harry zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Fakty coraz częściej mieszają się z fikcją, a jego życie zaczyna stawać się prawdziwym koszmarem. Kompletnie załamany, przyjmuje od mafii rosyjskiej posadę nocnego stróża. Nagły zwrot w jego życiu przyniesie romans z Margit, która wyznacza dziwne zasady ich spotkań.

Film jest niezwykłą hybrydą kulturową – Akcja rozgrywa się w Paryżu, ponadto występuje w nim międzynarodowa obsada, a reżyserowany jest przez polskiego twórcę z pokaźnym portfolio filmów dokumentalnych. Zdjęcia w całości były realizowane we Francji. Polskim koproducentem jest SPI International Polska. Koszt realizacji wynosił ponad 4,5 miliony euro.

W filmie „Kobieta z piątej dzielnicy” w rolach głównych zagrali: Ethan Hawke jako Harry Ricks, Kristin Scott Thomas - Margit Kadar, Joanna Kulig – Anna, Samir Guesmi – Sezer, Delphine Chuillot – Nathalie, Julie Papillon – Chloé, Geoffrey Carey – Laurent, Mamadou Minte – Omar.

Kobieta z piątej dzielnicy
Tytuł oryginalny

Femme du Veme, La

Gatunek

thriller

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

28.09.2012

Czas trwania

85 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4719vb
d4719vb
d4719vb