Trwa ładowanie...
dvcqg6o
Aktualności

Kolejny aktor amator z filmu "Gomorra" został aresztowany

Już piąty aktor amator, który zagrał w filmie „Gomorra” w reżyserii Matteo Garrone, został aresztowany w Neapolu. Postawiono mu zarzut handlu narkotykami. Okazuje się, że niektórzy odtwórcy postaci tamtejszego świata przestępczego są nimi naprawdę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Gomorra"
Kadr z filmu "Gomorra" (Materiały prasowe)
dvcqg6o

- Ta historia znowu się powtarza: z obsady "Gomorry" do aresztu w realnym życiu- tak włoskie media podsumowują zatrzymanie 44-letniego Salvatore Russo, który zagrał w jednym z najgłośniejszych filmów ostatnich lat, wielokrotnie nagradzanej ekranizacji bestsellera Roberta Saviano o neapolitańskiej mafii. W filmie z 2008 roku Russo wcielił się w postać mafiosa, który szkolił „rekrutów” kamorry.

Aktor amator został aresztowany przez karabinierów w cieszącej się ponurą sławą neapolitańskiej dzielnicy Scampia wraz z dwoma innymi handlarzami heroiny i kokainy. Mieli przy sobie kilkaset porcji narkotyków. Według śledczych cała trójka powiązana jest z jednym z klanów tamtejszej mafii.

dvcqg6o

Wcześniej do aresztu trafili czterej inni odtwórcy filmu, który zdobył uznanie także z powodu sugestywnego realizmu i bardzo wiarygodnej prezentacji świata przestępczego. Wśród atutów wymieniano to, że na ekranie pojawiło się wielu amatorów, przekonująco wcielających się w rolę gangsterów,

Azize Pjamaa, który w filmie handlował narkotykami, zatrzymany został pod takim samym zarzutem. Aresztowano też między innymi filmowego mafiosa Bernardino Terracciano, który został oskarżony o wymuszanie haraczy od przedsiębiorców i związki z groźnym klanem kamorry, Casalesi, przedstawionym na ekranie.

dvcqg6o

Podziel się opinią

Share
dvcqg6o
dvcqg6o