Trwa ładowanie...
07-10-2011 19:33

Koniec "Bitwy pod Wiedniem"

Koniec "Bitwy pod Wiedniem"
d1l50lo
d1l50lo

Zakończyły się zdjęcia do filmu "Bitwa pod Wiedniem". W obsadzie międzynarodowej superprodukcji znaleźli się m.in. Jerzy Skolimowski i Alicja Bachleda-Curuś.

Dzieło nawiązuje do bitwy, której wynik zadecydował o losach Europy. Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą wielkiego wezyra Kary Mustafy rozpoczęło oblężenie Wiednia. Upadek miał otworzyć wielkiemu wezyrowi drogę do zwycięstwa nad chrześcijańską Europą. Po wielu tygodniach walk, do boju włączają się wojska pod wodzą polskiego króla Jana III Sobieskiego.

Bachleda-Curuś wcieliła się w postać księżnej Eleonory Lotaryńskiej, a Jerzy Skolimowski króla Sobieskiego. - Raz na kilka lat podejmuje się zagrać interesującą rolę w filmie - skomentował artysta. - Tym razem było to prawdziwe wyzwanie: Król Jan III Sobieski. W kostiumach Massimo Cantini Parrini wyglądałem królewsko, wiec starałem się zagrać z odwaga jak przystało na wielkiego wodza, który odważnie gnał na czele husarii w zwycięskiej dla chrześcijańskiej Europy bitwie.

W filmie występują również F. Murray Abraham, Enrico LoVerso, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Marcin Walewski, Krzysztof Kwiatkowski i Wojciech Mecwaldowski.

Premiera "Bitwy pod Wiedniem" planowana jest na drugą połowę roku 2012.

d1l50lo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l50lo