Trwa ładowanie...
dna9gy8
Aktualności

Koniec "Bitwy pod Wiedniem"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec "Bitwy pod Wiedniem"
dna9gy8

Zakończyły się zdjęcia do filmu "Bitwa pod Wiedniem". W obsadzie międzynarodowej superprodukcji znaleźli się m.in. Jerzy Skolimowski i Alicja Bachleda-Curuś.

Dzieło nawiązuje do bitwy, której wynik zadecydował o losach Europy. Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą wielkiego wezyra Kary Mustafy rozpoczęło oblężenie Wiednia. Upadek miał otworzyć wielkiemu wezyrowi drogę do zwycięstwa nad chrześcijańską Europą. Po wielu tygodniach walk, do boju włączają się wojska pod wodzą polskiego króla Jana III Sobieskiego.

Bachleda-Curuś wcieliła się w postać księżnej Eleonory Lotaryńskiej, a Jerzy Skolimowski króla Sobieskiego. - Raz na kilka lat podejmuje się zagrać interesującą rolę w filmie - skomentował artysta. - Tym razem było to prawdziwe wyzwanie: Król Jan III Sobieski. W kostiumach Massimo Cantini Parrini wyglądałem królewsko, wiec starałem się zagrać z odwaga jak przystało na wielkiego wodza, który odważnie gnał na czele husarii w zwycięskiej dla chrześcijańskiej Europy bitwie.

W filmie występują również F. Murray Abraham, Enrico LoVerso, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Marcin Walewski, Krzysztof Kwiatkowski i Wojciech Mecwaldowski.

Premiera "Bitwy pod Wiedniem" planowana jest na drugą połowę roku 2012.

dna9gy8

Podziel się opinią

Share
dna9gy8
dna9gy8