Trwa ładowanie...
07-11-2006 12:58

'Kopia Mistrza' Agnieszki Holland otworzy Camerimage 2006

Share
'Kopia Mistrza' Agnieszki Holland otworzy Camerimage 2006
d3gt8re

Kopia Mistrza w reżyserii Agnieszki Holland otworzy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2006. Impreza odbędzie się w Łodzi w dniach od 25 listopada do 3 grudnia.

Na premierze filmu w łódzkim Teatrze Wielkim pojawi się Agnieszka Holland. Organizatorzy starają się sprowadzić do Polski także odtwórczynię głównej roli kobiecej Diane Kruger.

Dwudziestotrzyletnia Anna Holtz (Diane Kruger) studentka konserwatorium muzycznego, dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności zaczyna pracę u najwspanialszego i najbardziej nieprzewidywalnego żyjącego artysty - Ludwiga van Beethovena (Ed Harris)
. Zobacz 'Kopię Mistrza' w naszej galerii zdjęć Maestro przyjmuje ją jako swoją kopistkę i tak rozpoczyna się niezwykła znajomość, która odmieni życie obojga. To burzliwy czas w życiu wielkiego kompozytora. Beethoven zmaga się z głuchotą, samotnością i problemami rodzinnymi. Wszystko to, staje się inspiracją do stworzenia prawdopodobnie najwspanialszej symfonii wszechczasów - słynnej IX Symfonii.

d3gt8re

Rolę Beethovena zagrał Ed Harris, z którym Agnieszka Holland miała już okazję współpracować na planie takich filmów jak: "Zabić księdza" i "Trzeci cud". "Kopia Mistrza" wyróżniona została na ostatnim festiwalu w San Sebastian. Ogólnopolska premiera zapowiadana jest na 1 grudnia tego roku.

Zdjęcia do "Kopii Mistrza" powstawały na Węgrzech ze względu na niskie koszty realizacji i ulgi podatkowe dla filmowców. Lokalizacje objęły Budapeszt, kilka innych mniejszych węgierskich miast oraz tereny wiejskie. Operatorem na planie filmu Agnieszki Holland był Ashley Rowe, który na swoim koncie ma zdjęcia do m.in. "Afery naszyjnikowej", "Alfiego", "Miasta nadziei", "B. Monkey", "Still Crazy".

Ashley Rowe wraz z filmem Kopia Mistrza zakwalifikowali się do konkursu głównego festiwalu Camerimage od 25 listopada do 8 grudnia w Łodzi i rywalizować będą o Złotą Żabę.

d3gt8re
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gt8re
d3gt8re