Trwa ładowanie...
mój sąsiad zombie

Koreańska plaga zombie dociera do Polski na pokładzie What Else Films

Share
Koreańska plaga zombie dociera do Polski na pokładzie What Else Films
Źródło: mat. promocyjne
d5cgek8

Co by się stało, gdyby wirus zombie rozprzestrzeniał się po Seulu? – takie pytanie zadało sobie 4 najbardziej obiecujących koreańskich reżyserów młodego pokolenia. Zebrali 17 000 USD, skrzyknęli ekipę utalentowanych filmowców i puścili wodze fantazji. Efekt? 6 niesamowitych historii składających się na jedno z oryginalniejszych studium plagi zombie ostatnich lat. DVD z filmem Mój sąsiad zombie za sprawą What Else Films trafia do dystrybucji. Jest to jednocześnie europejska premiera DVD tego tytułu.

''Mój sąsiad zombie'' składa się z sześciu epizodów, powiązanych tematem wirusa nieumarłych. Akcja filmu rozgrywa się po wybuchu epidemii zombie w Seulu w roku 2010. Zaraza zaczyna rozprzestrzeniać się po całym świecie, a rząd koreański ogłasza stan wojenny, by walczyć z epidemią. Władze nakazują natychmiastową egzekucję wszystkich zarażonych – zombie stają się zwierzyną, na którą polują przerażeni żołnierze. Wiele osób, których bliscy padli ofiarą wirusa, buntuje się jednak przed brutalnym rozporządzeniem. Ludzie próbują ocalić zakażonych, zapewniając im pożywienie i schronienie – nie są to bowiem tylko krwiożercze zombie, lecz również przyjaciele i członkowie rodzin. Po jakimś czasie zostaje opracowana szczepionka, która nie tylko chroni przed wirusem, ale pozwala również wyleczyć chorych. Niestety, przejście ze stanu zombifikacji na powrót do świata żywych jest bardzo trudne i stresujące.

Mój sąsiad zombie wymyka się łatwej klasyfikacji, umiejętnie łącząc elementy komedii, horroru, romansu i dramatu. Nakręcony za minimalne pieniądze film jest przede wszystkim imponującym świadectwem talentu i kreatywności twórców – ponadto zawiera również celny i przenikliwy komentarz społeczny oraz znaczną dawkę refleksji i przekazu emocjonalnego.

Epizod 1 Pierwsza krew
reżyseria Oh Young-doo
Dnia 28. października 2010, w Korei zanotowano pierwszy przypadek wirusa zombie... w małym i zagraconym mieszkaniu gdzieś w Seulu, zwykły dzień młodego miłośnika figurek kolekcjonerskich nagle zmienia się w koszmar rodem z horroru.

d5cgek8

Epizod 2 Wielka ucieczka
reżyseria Oh Young-doo
Historia miłosna pięknej dziewczyny i jej romantycznego kochanka, który powoli zmienia się w zombie. Czy wielka miłość zatriumfuje nad przeciwnościami losu?

Epizod 3 Mamo, kocham cię
reżyseria Hong Young-geun
Kobieta opiekuje się zarażoną matką; jej stan psychiczny pogarsza się z dnia na dzień. Sytuacja dodatkowo się komplikuje, gdy do drzwi puka uzbrojony po zęby policjant na rutynowym obchodzie dzielnicy.

Epizod 4 Zmierzch czasu zarazy
reżyseria Ryu Hoon
Doktor Park próbuje opracować szczepionkę i lek na wirusa zombie, używając siebie samego jako królika doświadczalnego. Udaje mu się wynaleźć lek, ale musi uciekać przed olbrzymim długiem, który w międzyczasie zaciągnął. Ponadto ściga go również tajemnicza organizacja...

d5cgek8

Epizod 5 Po tym wszystkim, wybacz mi
reżyseria Jang Yoon-jung
Po wynalezieniu szczepionki, w Seulu znów panuje pokój. Jednak ci, którzy zostali wyleczeni, muszą zmagać się z wieloma problemami, a ich przyszłość jest niepewna. Mają kłopoty ze znalezieniem pracy, otoczenie darzy ich nieskrywaną wrogością, a w nocy dręczą ich wspomnienia choroby i drastycznych czynów, które popełniali pod jej wpływem.

Epizod 6 Znieczulenie
reżyseria Hong Young-geun
Opowieść o stresującym życiu pisarza, który zawsze ściga się z terminem.

RECENZJE

Należy zwrócić w przyszłości uwagę na tę ekipę, która nakręciła pełnometrażowy film o zombie, jakiego jeszcze w Korei nie widziano.
** -13th Puchon Int’l Fantastic Film Festival (2009, Korea Płd.)

d5cgek8

Faworyt publiczności na PiFanie, gdzie miał premierę światową i obecnie cieszy się oceną powyżej 9 na 10, Mój sąsiad zombie to antologia zawierająca krótkometrażowe horrory czterech reżyserów, wszystkie osadzone w Seulu po wybuchu epidemii nieumarłych. Mimo radykalnie niskiego budżetu, (...) Mój sąsiad zombie obfituje w błyskotliwe pomysły (...).
_- Todd Brown, Twitchfilm http://twitchfilm.net/reviews/2009/07/pifan-09-review-the-neighbor-zombie.php_

O WHAT ELSE FILMS

What Else Films Spółka Cywilna powstała w Warszawie w 2013 roku. Głównym profilem działalności jest dystrybucja filmów wschodnioazjatyckich na terenie Polski (DVD, VOD, kina, TV). Jak sama nazwa firmy wskazuje, w jej ofercie znajdują się niezwykłe, zaskakujące pod wieloma względami i pozostawiające niezatarte wrażenie kultowe tytuły reprezentujące kino rzadko dostępne dla polskich widzów.

d5cgek8

Podziel się opinią

Share
d5cgek8
d5cgek8