Trwa ładowanie...
de5wvoh
Aktualności

KRRiT chce cofnąć koncesję dla Playboya

Share
KRRiT chce cofnąć koncesję dla Playboya
de5wvoh

Krajowa Rada wszczęła postępowanie ws. cofnięcia koncesji dla erotycznego kanału Playboy Polska, której właścicielem jest Polsat.

Uchwała w tej sprawie została podjęta przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w dniu 27 lutego 2007 roku. Powodem takiej decyzji było nie rozpoczęcie nadawania przez kanał Playboy Polska w terminie ustalonym przez koncesję, co nakazuje art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992r. o radiofonii i telewizji.

Co na to Polsat? - Z projektu się nie wycofaliśmy. Dotychczas nie został uruchomiony, bowiem szukaliśmy formuły biznesowej na jego złożenie. – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Polsatu, który odpowiada za kanały tematyczne.

de5wvoh

Chrabota tłumaczy nam, że ostateczne decyzje w sprawie czy kanał Playboy Polska zostanie uruchomiony podejmie zarząd Polsatu „po pełnym zdokumentowaniu kwestii merytorycznych i dystrybucyjnych”.

Przypomnijmy, że koncesja dla stacji Playboy Polska została wydana już ponad rok temu, bo 16 listopada 2005 roku. Nastąpiło to po czteroletniej batalii Polsatu z KRRiT, zakończonej ostatecznie przychylnym dla stacji wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uchylił wcześniejszą decyzję Rady o odmowie udzielenia koncesji dla erotycznej telewizji.

Obecnie na platformie Cyfrowy Polsat oglądać można angielską wersję kanału Playboy TV. Stacja emitowana jest w godzinach 21.00 – 6.00.

de5wvoh

Podziel się opinią

Share
de5wvoh
de5wvoh