Trwa ładowanie...
daqh88f

Kryptonim: Shadow Dancer

Najnowsze informacje
3.1
(12 głosów)
Oceń:
daqh88f

„Kryptonim: Shadow Dancer” (ang. Shadow Dancer) to irlandzko-brytyjski thriller z 2012 roku. Obraz jest adaptacją powieści Toma Bradby'ego pod tym samym tytułem. James Marsh wyreżyserował obraz na podstawie scenariusza Toma Bradby’ego. Produkcją zajął się Chris Coen, Ed Guiney oraz Andrew Lowe. Muzykę skomponował Rob Hardy.

Bohaterką filmu "Kryptonim: Shadow Dancer" jest terrorystka, zwerbowana przez brytyjskiego agenta. Colette jest aktywistką IRA, a Mac pracuje dla brytyjskiego wywiadu i jego zadaniem jest werbowanie szpiegów wewnątrz struktur terrorystycznych. Kiedy ona zostaje aresztowana w czasie nieudanej próby zamachu w londyńskim metrze, on daje jej wybór: będzie współpracować i wróci do domu albo nigdy nie zobaczy swojego syna.

Collete decydując się na współpracę z brytyjskim wywiadem, nie wie jednak, że członkowie IRA od jakiegoś czasu w swoich szeregach szukają szpiega. Zaczyna się wzajemna inwigilacja. Od tej pory będzie bać się własnego cienia.

W filmie w rolach głównych zagrali: Clive Owen jako Mac, Andrea Riseborough - Colette McVeigh, Gillian Anderson - Kate Fletcher, Aidan Gillen – Gerry, Domhnall Gleeson – Connor, Brid Brennan – Ma, David Wilmot - Kevin Mulville, Stuart Graham - Ian Gilmour, Martin McCann – Brendan.

Kryptonim: Shadow Dancer
Tytuł oryginalny

Shadow Dancer

Gatunek

dramat, thriller

Kraj produkcji

Irlandia

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

02.11.2012

Czas trwania

100 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daqh88f
daqh88f
daqh88f