Trwa ładowanie...
orange kino letnie
12-08-2014 15:12

Książki i kino, czyli sierpień na festiwalu Orange Kino Letnie

Książki i kino, czyli sierpień na festiwalu Orange Kino LetnieŹródło: Studio Munka-SFP
d18x689
d18x689

Sierpień na festiwalu Orange Kino Letnie to najlepsze filmy na dużym ekranie i nowości wydawnicze w wakacyjnej bibliotece wydawnictwa WIELKA LITERA.

Na widzów kin plenerowych w Sopocie i Zakopanem czeka sierpniowy repertuar pełen najlepszych filmów. Wśród nich m.in.: kultowy obraz „Kawa i papierosy” wyświetlany we wtorkowym cyklu „Black&White”, najciekawsze filmy polskich twórców „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego i „Hardkor Disko” Krzysztofa Skoniecznego pokazywane w czwartkowym cyklu „Made in Poland”, czy ekranizacja powieści „Spadkobiercy” z Georgem Clooneyem w sobotnim cyklu „Oscary, Oscary”. Ponadto w niedzielnym cyklu „9 dokumentów, które musisz zobaczyć” niezapomniany animowany dokument „Walc z Baszirem” i sfilmowany w technice 4K „Był sobie las” – twórcy nagrodzonego Oscarem „Marszu pingwinów”.

Odwiedzający sopockie molo mogą skorzystać z bezpłatnej biblioteki wydawnictwa Wielka Litera. Dla wszystkich, którzy kochają kino mamy lekturę obowiązkową – wywiady Janusza Wróblewskiego z najciekawszymi twórcami filmowymi (Lynch, Kieślowski, Tarantino), zebrane pod wspólnym tytułem „Reżyserzy”, a dla miłośników Sopotu - najnowszą powieść Janusza L. Wiśniewskiego „Grand”, której akcja toczy się w pełnym tajemnic, nadmorskim Grand Hotelu. Zapraszamy na spotkania z autorami, gośćmi festiwalu Orange Kino Letnie:

-16 sierpnia z Januszem Wróblewskim (godz. 19.30)
-23 sierpnia z Januszem Leonem Wiśniewskim (godz. 18.00)

Filmowe debaty z pisarzami będą odbywać się w plenerowej bibliotece Wielkiej Litery, w ogródku kawiarni festiwalowej Let’s Art, tuż obok słynnej fontanny na sopockim molo. Tutaj można także kupić wybrane książki, a w czasie spotkania - zdobyć podpis autora.

d18x689

Na półkach biblioteki prezentujemy wiele nowości wydawniczych: felietony Agaty Passent, Marcina Mellera, dzienniki Jerzego Pilcha oraz idealne na letni wypoczynek powieści „Rok na Majorce” i „Powrót na Majorkę” Anny Klary Majewskiej. W strefie literatury faktu - trzymający w napięciu niczym thriller zapis podróży do Amazonii Artura Domosławskiego i „Made in Poland” – opowieść powstańca Stanisława Likiernika o prawdziwych losach żołnierzy i dowódców AK.

Zapraszamy do naszych kin letnich i do wakacyjnej biblioteki na spotkanie ze znakomitą literaturą i uznanymi twórcami.

O książkach i ich autorach:
JANUSZ WRÓBLEWSKI - „REŻYSERZY”
Janusz Wróblewski miał wyjątkową okazję rozmawiać z najważniejszymi mistrzami współczesnego kina, tak różnymi jak David Cronenberg i Ken Loach, Quentin Tarantino i James Ivory, Wim Wenders i Woody Allen. Te rozmowy stanowią pasjonujący odnośnik do wszystkiego, co już obejrzeliśmy i co jeszcze będziemy oglądać w ich autorskim kinie.

Krytyk filmowy, publicysta tygodnika "Polityka". Pracował m.in. w "Kinie", "Życiu Warszawy", kierował działem filmowym miesięcznika "Machina". Współpracował z "Gazetą Wyborczą", "Playboyem", "Zwierciadłem", "Dialogiem", Polskim Radiem. Wieloletni szef telewizyjnego "Pegaza". Juror na festiwalach filmowych w Cannes, Wenecji, Toronto, San Sebastian.

d18x689

JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI - „GRAND”
Nad sopockim Grand Hotelem unosi się duch historycznej melancholii, który sprawia, że losy mieszkających tu ludzi mogą się zmienić. Janusz Leon Wiśniewski podpatruje tych, którzy zatrzymali się w hotelu na jeden letni weekend. Wchodzi do ich pokojów, zagląda w historie ich życia, zasypia i budzi się w ich łóżkach. Wszyscy bohaterowie zostali uwikłani w miłość. I to właśnie ona dokona w nich wielkiej przemiany. Z wykształcenia jest rybakiem dalekomorskim, magistrem fizyki, doktorem informatyki, doktorem habilitowanym chemii. Jest również jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy polskich. Jego debiutancka powieść "S@motność w Sieci" stała się bestsellerem w Polsce i w Rosji, a także została sfilmowana. Jego książki zostały przetłumaczone na 18 języków m.in.: na chiński i wietnamski.

d18x689
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18x689