Trwa ładowanie...
d1bu6lr

Lynn Shelton nie żyje. Partner skomentował przyczynę śmierci

Lynn Shelton, jedna z najbardziej cenionych amerykańskich reżyserek, zmarła w wieku 54 lat. Pierwsze doniesienia mówiły, że zgon nastąpił w wyniku "niezdiagnozowanych wcześniej problemów zdrowotnych". Teraz głos w sprawie tragedii zabrał jej życiowy i zawodowy partner.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lynn Shelton miała 54 lata
Lynn Shelton miała 54 lata (Getty Images)
d1bu6lr

Lynn Shelton zmarła w Los Angeles w piątek 15 maja. Wiadomość o śmierci reżyserki, scenarzystki i aktorki szybko się rozeszła i wstrząsnęła amerykańskim środowiskiem filmowym, ale nikt nie wiedział, co się właściwie stało. Dopiero oficjalny komentarz Marca Marona rzucił nieco światła na tajemniczą sprawę. Maron był w związku z Shelton i wielokrotnie współpracował z nią przy różnych produkcjach ("Glow", "Little Fires Everywhere"). – Bardzo ją kochałem i wiem, że wielu z was też ją kochało. Jestem zdruzgotany, mam złamane serce, jestem w kompletnym szoku i nie wiem, jak w tym momencie iść naprzód. Chciałem, żebyście wszyscy wiedzieli – mówił pogrążony w żałobie Maron.

Obejrzyj: Gwiazdy, które zmarły na koronawirusa

Filmowiec powiedział, że u Shelton nie zdiagnozowano wcześniej żadnej poważnej choroby. Przez ostatni tydzień narzekała jednak na samopoczucie. W piątek rano zemdlała i niestety na ratunek było już za późno. - To nie był Covid-19. Lekarze nie mogli jej uratować. Próbowali. Bardzo mocno - wyznał Maron.

d1bu6lr

Jak podaje "Deadline", przyczyną śmierci było niezdiagnozowane wcześniej zaburzenie krwi.

- Była piękną, miłą, kochającą, charyzmatyczną artystką. Jej duch był czystą radością. Uszczęśliwiała mnie, ja ją też. Byliśmy szczęśliwi. Zaczynaliśmy wspólne życie. Naprawdę nie mogę uwierzyć w to, co się stało – dodał Marc Maron (na zdjęciu).

  Getty Images
(Getty Images)

Lynn Shelton była głównie reżyserką i scenarzystką, ale miała też doświadczenie jako producentka i aktorka. Na swoim koncie miała takie filmy i seriale jak "Humpday", "Miecz zaufania", "GLOW", "Love", "Siostra twojej siostry", "Życie nie gryzie".

"Little Fires Everywhere" to jej ostatni miniserial. Był emitowany od marca do kwietnia 2020 r.

d1bu6lr

Podziel się opinią

Share
d1bu6lr
d1bu6lr