Trwa ładowanie...
05-10-2006 13:01

Madonna i David Hasselhoff mają polskie zęby

Madonna i David Hasselhoff mają polskie zęby
d3sr9gx
d3sr9gx

Komu zawdzięczają swe olśniewające uśmiechy Madonna, Claudia Schiffer, David Hasselhoff i inne gwiazdy estrady i sportu? Zdaniem "Metra" - polskim protetykom pracującym w Londynie.

Na londyńskim West Endzie, na jednej z ulic niedaleko stacji metra Oxford Circus, mieszczą się gabinety stomatologiczne, do których zwykły śmiertelnik nie ma co zaglądać. To raczej salony, gdzie krezusi mogą w pałacowych wnętrzach wstawić sobie koronkę lub wybielić całe uzębienie. Za zwykłą konsultację płaci się 250 funtów. Wstawienie dwóch mostków to wydatek kilkudziesięciu tysięcy funtów. Drzwi otwiera tu lokaj w liberii i zaprasza do wnętrza. Zaraz potem bogaczem zajmuje się miła i profesjonalna obsługa.

W najlepszych gabinetach wśród personelu od dwóch lat można spotkać kilkunastu polskich protetyków i stomatologów. Z kraju wyjechali za lepszymi zarobkami. Teraz ich pensja wynosi minimum 30-40 tys. funtów rocznie (180-240 tys. zł) w zależności od podpisanego kontraktu i stażu. Niektórzy są tu od wstąpienia Polski do Unii, inni dopiero zaczynają. Aby się tu dostać, musiałem wcześniej udowodnić, że jestem naprawdę najlepszy - mówi protetyk Dominik Makiński, który w Londynie mieszka od dwóch lat.

Poza wysokimi zarobkami dodatkową atrakcją pracy w Londynie są dla naszych rodaków sławni pacjenci. Dzięki nim mam satysfakcję oglądać moją pracę na pierwszych stronach najważniejszych magazynów na świecie - chwali się protetyk Paweł Dąbrowski. Gabinet, w którym pracuje, odwiedzają Madonna, modelka Claudia Schiffer i aktor David Hasselhoff znany ze "Słonecznego patrolu". (PAP)

d3sr9gx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sr9gx