Trwa ładowanie...
d9ew7t8
Aktualności

Majewski na Festiwalu Dobrego Humoru

Share
Majewski na Festiwalu Dobrego Humoru
d9ew7t8

To ja jestem Agnieszka Dygant. I za tę nagrodę kupię sobie waciki - dowcipkował jak zwykle w swoim stylu Szymon Majewski. A grupka jego małoletnich fanów zanosiła się od śmiechu. Showman rzeczywiście odbierał nagrodę za aktorkę. Nieobecną usprawiedliwioną, a nagrodzoną tytułem "Gwiazda Uśmiechu", który przyznaje publiczność.

Nagrody odebrane. Bankiety odespane. A my już wiemy, co śmieszy i bawi jurorów, a co tumani widzów. Bo te dwa werdykty, jak zwykle, się rozmijały. Widownia swoje, a jury swoje. I chyba dobrze. Dla publiczności telewizyjnej ulubionym programem rozrywkowym jest "Szymon Majewski Show", a serialem - "Daleko od noszy".

Tymczasem jurorzy, pod światłym przewodem reżysera Janusza Morgensterna, zdecydowali, że najdowcipniejszy serial to "Ale się kręci", w reżyserii Macieja Wojtyszki, a najdowcipniejszy program rozrywkowy - "Na stojaka. Gwiazdka z Gwiazdami".

d9ew7t8

W jednej konkurencji jurorzy nie wybrali zwycięzców: w kategorii programy muzyczno-rozrywkowe z uśmiechem. Wytypowano "Taniec z gwiazdami" i koncert Leszka Możdżera. Ale tego się porównywać nie dało. W "Tańcu z gwiazdami" nie ma niczego śmiesznego. A Możdżer jest znakomity, ale też nieśmieszny. Paweł Królikowski o słodko-gorzkim uśmiechu, jak powiedziała o nim inna jurorka, Ewa Szykulska, stwierdził, że kiedy przeczytał pierwszy raz "Rancza", to miał poczucie szczęścia i zadowolenia.

Festiwal więc już za nami. Ale w kuluarach rozmawiano nie tylko o zwycięzcach i przegranych. Coraz częściej pojawiały się głosy, że być może festiwalowi przydałaby się nowa, ożywcza formuła. Taki face lifting. Festiwal powinien bowiem jeszcze mocniej wejść w miasto, wyjść na ulice. Starzy bywalcy wspominali na przykład dawne, festiwalowe spotkania z gwiazdami, na które ciągnęły tłumy fanów. Może więc na początek przyszłego festiwalu zaserwować taką powtórkę z rozrywki? Bo przecież naród kocha gwiazdy, a gwiazdy kochają naród.

Werdykt jury: Grand Prix - dla serialu "Ranczo", Najdowcipniejszy serial komediowy: "Ale się kręci", Najdowcipniejszy program rozrywkowy: "Na stojaka! Gwiazdka z Gwiazdami", Najzabawniejszy talk show: "Kuba Wojewódzki", Najlepsza aktorka komediowa: Stanisława Celińska, Najlepszy aktor komediowy: Paweł Królikowski, Najdowcipniejsza audycja radiowa: "Polonez" Małgorzaty Żerwe i Jarosława Zorna, Nagrody specjalne: dla Wojciecha Cejrowskiego za program "Wojciech Cejrowski boso przez świat" oraz dla Katarzyny Pakosińskiej za program "Historia świata według Kabaretu Moralnego Niepokoju".

d9ew7t8

Podziel się opinią

Share
d9ew7t8
d9ew7t8