"Mama" z Penelope Cruz wspiera Boskie Matki fundacji Rak'n'Roll

Od najbliższego piątku (4 grudnia) w kinach w całej Polsce zobaczyć będzie można obraz *"Mama" w reżyserii Julio Medema z Penelope Cruz w roli głównej. Wybierając się na ten film widzowie wesprą program Boskie Matki fundacji Rak’n’Roll.*

"Mama" z Penelope Cruz wspiera Boskie Matki fundacji Rak'n'Roll
Źródło zdjęć: © East news

„Mama” to najnowszy film uznanego hiszpańskiego reżysera Julio Medema („Kochankowie z kręgu polarnego”, „Lucia i seks”). W roli głównej zobaczymy Penélope Cruz, która przy tym projekcie debiutuje również jako producentka. Idąc na „Mamę” do kin widzowie wesprą program Boskie Matki fundacji Rak’n’Roll, którego pomoc dla kobiet w ciąży chorych na raka.

O programie Boskie Matki:
Około ¾ kobiet w ciąży, u których zdiagnozowano nowotwór, słyszy, czasem wielokrotnie, wskazanie przerwania ciąży, a dopiero potem rozpoczęcia leczenia. Tak nie musi być.

Ciąża i rak są do pogodzenia. W ciąży można leczyć się onkologicznie, chorując na raka można urodzić zdrowe dziecko. Boskie Matki to pomoc w dostępie do najlepszych ekspertów w celu podjęcia własnej decyzji o utrzymaniu lub przerwaniu ciąży. Kobietom w ciąży chorym na raka oferujemy kompleksową opiekę medyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną, a nawet urodową. Zapewnienie profesjonalnej pomocy kobietom w ciąży chorym na raka jest spełnieniem marzenia założycielki Fundacji Rak’n’Roll – Magdy Prokopowicz. To Magda po raz pierwszy wprowadziła temat ciąży i raka do przestrzeni publicznej. Po własnych doświadczeniach, walce o możliwość leczenia onkologicznego i zachowania ciąży, głośno mówiła o tym, że „z rakiem można żyć, a nawet dawać życie".

Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Od samego początku celem Fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)