Trwa ładowanie...

Marcin Dorociński w roli nieudacznika

Share
Marcin Dorociński w roli nieudacznika
d3f24i6

Dopiero co mogliśmy oglądać Marcina Dorocińskiego w roli odważnego reportera w serialu "Pakt", a już w styczniu poznamy zupełnie inne jego oblicze.

W filmie "Moje córki krowy" Kingi Dębskiej Dorociński gra nieudacznika i nieroba, męża jednej z głównych bohaterek - dwóch sióstr zmagających się ze śmiercią matki i chorobą ojca. Pojawia się na ekranie w nietypowej charakteryzacji. - To akurat wymyślił sam Marcin. Kiedy przeczytał scenariusz, poprosił o rolę Grzegorza, czyli postać kompletnie przeciwną do tych, które dotąd grywał - mówi Kinga Dębska. - Myślałam najpierw, że się pomylił, ale on był głodny czegoś innego, chciał złamać swoje emploi. Marcin nie ma natury amanta, mimo iż tak wygląda i tak jest obsadzany. Ma fantastyczny talent komediowy, który tu widać, ja go tylko hamowałam, żeby za bardzo nie kradł scen. Postać grana przez Marcina powstała już przy próbach charakteryzacji i kostiumów. Kiedy zobaczyliśmy go z tłustą grzywką, w mokasynach założonych na skarpety, mieliśmy Grzegorza.

- Podczas zdjęć miałam cały czas poczucie, że męczy go i zawstydza bycie gwiazdą, że fantastycznie czuje się na drugim planie - dodaje Kinga Dębska. - Często do filmu wchodziły pierwsze duble z nim. Ale kiedy robiliśmy i po dwadzieścia dubli, był najbardziej cierpliwym aktorem na planie. Praca z takimi dobrymi aktorami jak on, Agata, Gabrysia, czy Marian jest przyjemna, bo chowają swoje ego, słuchają uwag reżysera, są uważni, myślą i czują.

Film "Moje córki krowy" ma trafić do kin 8 stycznia. Swoją polską premierę miał na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Zwrócił już na siebie uwagę międzynarodowych krytyków - niedawno znalazł się na liście najciekawszych produkcji 2015 roku przygotowanej przez "The Village Voice" (jako najlepszy film roku bez amerykańskiego dystrybutora).

d3f24i6

Przypomnijmy, że poza Dorocińskim w filmie grają Agata Kulesza, Gabriela Muskała oraz Marian Dziędziel.

Marta (Agata Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Gabriela Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Małgorzata Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Marian Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

d3f24i6

Podziel się opinią

Share
d3f24i6
d3f24i6