Trwa ładowanie...
d4ew0if

Margaret

Najnowsze informacje
3.4
(22 głosy)
Oceń:
1
1
Share
d4ew0if

„Margaret” to amerykański dramat z 2011 roku w reżyserii i według scenariusza Kennetha Lonergana, twórcy wyróżnionego dwiema nominacjami do Oscara filmu “Możesz na mnie liczyć”. Muzykę skomponował Nico Muhly, zaś za produkcję odpowiadają Blair Beard, Gary Gilbert, Anthony Minghella, Sydney Pollack. Zdjęcia są dziełem wybitnego polskiego operatora Ryszarda Lenczewskiego.

Siedemnastoletnia dziewczyna z Nowego Jorku staje się mimowolną sprawczynią wypadku drogowego, w którym ginie kobieta i zataja przed policją przebieg wydarzeń. Po jakimś czasie postanawia jednak odnaleźć bliskich ofiary i ujawnić prawdę, nie przypuszczając nawet, że jej decyzja wstrząśnie życiem wielu osób, a cała sprawa mieć będzie zaskakujące dla wszystkich konsekwencje. Dziewczyna musi skonfrontować się z jedną z podstawowych prawd: młodzieńcze ideały zawsze zderzają się z rzeczywistością świata dorosłych.

W filmie „Margaret” w rolach głównych zagrali: Anna Paquin jako Lisa Cohen (”Fortepian” – Oscar), Matt Damon jako Aaron Caije (”Tożsamość Bourne’a”), Matthew Broderick - John Andrew Van Tassel (”Żony ze Stepford”), Mark Ruffalo (”Jak w niebie”), Alison Janey (”AmericanBeauty”) i Jean Reno (“Leon zawodowiec”).

Margaret
Tytuł oryginalny

Margaret

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

03.08.2012

Czas trwania

150 min.

Obsada
d4ew0if

Podziel się opinią

1
1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ew0if
d4ew0if
d4ew0if