Trwa ładowanie...
d3t0n7k

Margaret

Najnowsze informacje
3.4
(22 głosy)
Oceń:
d3t0n7k
1
Share

„Margaret” to amerykański dramat z 2011 roku w reżyserii i według scenariusza Kennetha Lonergana, twórcy wyróżnionego dwiema nominacjami do Oscara filmu “Możesz na mnie liczyć”. Muzykę skomponował Nico Muhly, zaś za produkcję odpowiadają Blair Beard, Gary Gilbert, Anthony Minghella, Sydney Pollack. Zdjęcia są dziełem wybitnego polskiego operatora Ryszarda Lenczewskiego.

Siedemnastoletnia dziewczyna z Nowego Jorku staje się mimowolną sprawczynią wypadku drogowego, w którym ginie kobieta i zataja przed policją przebieg wydarzeń. Po jakimś czasie postanawia jednak odnaleźć bliskich ofiary i ujawnić prawdę, nie przypuszczając nawet, że jej decyzja wstrząśnie życiem wielu osób, a cała sprawa mieć będzie zaskakujące dla wszystkich konsekwencje. Dziewczyna musi skonfrontować się z jedną z podstawowych prawd: młodzieńcze ideały zawsze zderzają się z rzeczywistością świata dorosłych.

W filmie „Margaret” w rolach głównych zagrali: Anna Paquin jako Lisa Cohen (”Fortepian” – Oscar), Matt Damon jako Aaron Caije (”Tożsamość Bourne’a”), Matthew Broderick - John Andrew Van Tassel (”Żony ze Stepford”), Mark Ruffalo (”Jak w niebie”), Alison Janey (”AmericanBeauty”) i Jean Reno (“Leon zawodowiec”).

Margaret
Tytuł oryginalny

Margaret

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

03.08.2012

Czas trwania

150 min.

Obsada
d3t0n7k

Podziel się opinią

1
Share
d3t0n7k
d3t0n7k
d3t0n7k
d3t0n7k