Trwa ładowanie...
03-04-2007 14:00

Marian Opania u debiutantów

Marian Opania u debiutantów
d3p1les
d3p1les

4 kwietnia w Warszawie rozpoczynają się zdjęcia do debiutanckiego filmu Gillesa Renarda pt. „Wszystko” z Marianem Opanią w roli głównej. Film powstaje w ramach drugiej edycji programu „30 minut”, koordynowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Scenariusz filmu powstał na podstawie opowiadania Jarosława Sokoła pt. „Wszystko”. To znakomita, pełna humoru historia szarego obywatela, który raz w życiu postanawia naprawdę zaszaleć. Andrzej przyjeżdża do Warszawy, żeby sprzedać samochód; jednak zamiast wrócić do domu, do żony, zostaje na noc w hotelu, by spróbować zakazanego owocu.

W rubryce anonsów towarzyskich jego uwagę przyciąga ogłoszenie o intrygującej treści „Wszystko”. Andrzej podejmuje męską decyzję i decyduje się skorzystać z oferty. Jednakże ta wymarzona noc okaże się zupełnie niespodziewanym przeżyciem.

Zobacz wywiad wideo z Marianem OpaniąZobacz wywiad wideo z Marianem Opanią

d3p1les

Zdjęcia do filmu realizowane będą w kwietniu w Warszawie, m.in. w Hotelu Europejskim. Producentem wykonawczym filmu jest Studio Indeks przy PWSFTviT w Łodzi. Obok Mariana Opani w roli Andrzeja, w filmie występują: Katarzyna Kołeczek (znana wcześniej z „Plebanii), Lech Dyblik, Dariusz Toczek, Mariusz Leszczyński.

Gilles Renard, reżyser filmowy i teatralny jest Francuzem od kilkunastu lat mieszkającym w Polsce. W 1986 r. uzyskał tytuł magistra filozofii. W 1996 r. nakręcił na Wydziale Reżyserii PWSFTviT swój film dyplomowy – „Późne popołudnie” (film powstał pod opieką Krzysztofa Kieślowskiego). Jego inne etiudy szkolne, to m.in.: "Limit", "Kręć pan" czy "Powrót". W 2006 r. zdobył Dyplom Honorowy na Krakowskim Festiwalu Filmowym za film o samym sobie pod tytułem "Roszada".

d3p1les
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p1les