Trwa ładowanie...
d162v5b
Aktualności

Mark Buffalo i Rachel McAdams o księdzu-pedofilu

Podstawą dla filmu będzie dochodzenie przeprowadzone przez dziennikarzy gazety "Boston Globe", które ujawniło nazwiska księży-pedofili, przez lata krytych przez Kościół katolicki.
Share
Mark Buffalo i Rachel McAdams o księdzu-pedofilu
d162v5b

Mark Ruffalo, Rachel McAdams, Michael Keaton, Aaron Eckhart, Liev Schreiber i Stanley Tucci zagraj w dramacie "Spotlight".

W śledztwie wzięli udział wydawca gazety Marty Baron (w tej roli pojawi się Liev Schreiber), wydawca kolumny "Spotlight" Walter "Robby" Robinson (Michael Keaton) oraz reporterzy Michael Rezendes (Mark Ruffalo), Sacha Pfeiffer ( Rachel McAdams ) i Matt Carroll. Przez rok przesłuchiwali oni ofiary wykorzystania, przekopali się przez stosy dokumentów, a ich dochodzenie wykazało, że pedofile byli kryci przez kościelne władze. Publikacja doprowadziła do usunięcia ze stanowiska kardynała Bernarda Lawa. Za swą pracę ekipa gazety otrzymała nagrodę Pulitzera w 2003 roku.

Stanley Tucci wcieli się w prawnika Mitchella Garabediana, który reprezentował rodziny pokrzywdzonych w sporze.

Za kamerą staje Thomas McCarthy, autor filmów "Dróżnik" oraz "Spotkanie". Reżyser pracuje również nad scenariuszem, przy którym pomagają mu twórca serialu "Prezydencki poker", Josh Singer. Zdjęcia powstaną w Bostonie i Toronto i będą realizowane na jesieni.

d162v5b

Podziel się opinią

Share
d162v5b
d162v5b