Trwa ładowanie...
29-03-2007 12:30

Masz w domu kontakt? Zapłacisz abonament RTV

Masz w domu kontakt? Zapłacisz abonament RTVŹródło: AFP
d1zg2qn
d1zg2qn

Już w kwietniu poznamy założenia nowej ustawy abonamentowej. Jak podają Wirtualne Media bardzo możliwe że przeforsowany zostanie pomysł by abonament rtv płacił każdy kto ma dostęp do prądu.

Informacje o tym kontrowersyjnym projekcie podała wczoraj przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Elżbieta Kruk.

- Zaczęliśmy w porozumieniu z Ministerstwem Kultury pisać nową ustawę abonamentową. Na razie nie mówiliśmy o tym głośno, ponieważ tworzący ją zespół jest na etapie zbierania opinii, ale myślę, że już w kwietniu podstawowe tezy ustawy zostaną ogłoszone - powiedziała Kruk.

Szefowa KRRiT dodała że nie jest pewne czy pomysł znajdzie swoje odzwierciedlenie w ostatecznym kształcie ustawy. Gdyby jednak tak się stało opłata będzie pobierana od gniazdka z prądem.

d1zg2qn

Pomysł opłaty od gniazdka nie jest nowy. Funkcjonuje on już w Czechach, gdzie każdy, kto ma dostęp do sieci automatycznie uznawany jest za posiadacza RTV, a opłata dodawana jest do rachunku za prąd.

Według szacunków abonamentu rtv może nie płacić nawet połowa Polaków. Problem ten najbardziej dotyka Polskie Radio, dla którego wpływy z abonamentów stanowią prawie trzy czwarte przychodów.

Obecnie w Polsce miesięczna opłata z tytułu abonamenty rtv wynosi 17 zł.

d1zg2qn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zg2qn