Trwa ładowanie...
d2t9cch

Michael Moriarty

Najnowsze informacje
3.0
(8 głosów)
Oceń:
d2t9cch

Amerykański aktor, zdobywca nagród Emmy i Tony. Najbardziej znany z roli Benjamina Stone'a z serialu „Prawo i porządek”.

Michael Moriarty urodził się 5 kwietnia 1941 roku w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Pochodzi z rodziny o irlandzkich korzeniach. Jego matką była Elinor Paul, a ojciec George Moriarty pracował w policji. Uczęszczał do szkoły Cranbrook School w Bloomfield Hills, a następnie studiował w University of Detroit Jesuit High School. Przeniósł się do Dartmouth College, gdzie chodził na zajęcia teatralne. Po ukończeniu studiów wyjechał do Londynu, gdzie rozpoczął występy.

W 1973 roku zadebiutował w roli egocentrycznego Henry’ego Wiggena w filmie „Uderzaj powoli w bęben”. Była to historia przyjaźni zawodników drużyny bassebalowej. W roli głownej zagrał Robert De Niro.

Michael Moriarty zasłynął rolą asystenta prokuratora okręgowego, Bena Stone’a w* serialu telewizyjnym „Prawo i porządek”, za którą był czterokrotnie nominowany do nagrody Emmy* i nagrodzony Złotym Globem. Wcześniej otrzymał Złoty Glob za rolę w mini-serialu "Holocaust". W 2004 roku zagrał Orsona w serialu „4400”. Grał też w takich serialach jak „Czynnik PSI” i „Tajemnicze przygody Juliusza Verne'a”.

Filmy fabularne z udziałem Michaela Moriarty’ego, to: "Southern Cross”, "Bad Faith” (z Glorią Reuben), "Woman Wanted” (z Kieferem Sutherlandem i Holly Hunter), "Courage Under Fire”/Szaleńcza odwaga (z Denzelem Washingtonem i Meg Ryan), "Bang the Drum Slowly”, "The Last Detail”, "Pale Rider".

Michael Moriarty był czterokrotnie żonaty. Jego żonami były: Francoise Martinet (1966 - 1978, rozwód), mają jedno dziecko; Anne Hamilton Martin (1978 - 1997, rozwód); Suzana Cabrita (10.10.1998 - 1999, rozwód); a obecnie Margaret Brychka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t9cch
d2t9cch
d2t9cch