Trwa ładowanie...
03-08-2009 11:18

Michnik nie będzie szefem gruzińskich mediów

Michnik nie będzie szefem gruzińskich mediówŹródło: PAP
daw4lc0

- Nie będę kandydował na szefa gruzińskich mediów publicznych - oświadczył na stronach "Gazety Wyborczej" jej redaktor naczelny Adam Michnik. O kandydaturze Michnika napisał rosyjskojęzyczny portal informacyjny "Gruzija-Online".

"W piątek dwukrotnie telefonowano do mnie z Tibilisi i dwukrotnie oświadczyłem, że moja kandydatura nie wchodzi w grę. W żadnym wypadku nie będę kandydował na to stanowisko" - głosi oświadczenie Michnika, które w niedzielę zamieszczono na internetowej stronie "GW".

Portal "Gruzija-Online", powołując się na gruzińskiego rzecznika praw obywatelskich Sozara Subariego podawał wcześniej, że pomysł wysunięcia kandydatury Michnika na szefa Gruzińskiego Nadawcy Publicznego (ang. skrót: GPB) pojawił się na spotkaniu z organizacjami pozarządowymi. Według Subariego z naczelnym "GW" już się konsultowano i wyraził on gotowość udziału w konkursie.

daw4lc0

Portal "Gruzija-Online" przypominał, że Michnik odwiedził Gruzję w listopadzie 2007 roku, by pomóc w uregulowaniu konfliktu wokół opozycyjnej telewizji Imedi.

Jak powiedział Subari, podstawą poparcia dla Michnika jest fakt, że to doświadczony profesjonalista, a choć nie jest Gruzinem, to cieszy się zaufaniem w Gruzji i innych krajach. - Według prawa na to stanowisko nie może być wysunięty urzędnik państwowy, a Michnik spełnia ten wymóg - powiedział rzecznik.

Dodał, że nie jest konieczne, by kandydat znał język gruziński. - Skoro ministrem spraw zagranicznych może być obywatel Rosji, a były premier - obywatelem Wielkiej Brytanii, dlaczego nie może zostać dyrektorem generalnym GPB obywatel Polski? - zauważył.

GPB to dwa kanały telewizyjne: Pierwszy i Drugi oraz dwie stacje radiowe. GPB należy do Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union).

daw4lc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daw4lc0