Trwa ładowanie...
d1ascd5

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych ''Okiem Młodych'' czeka na młodych dokumentalistów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych ''Okiem Młodych'' czeka na młodych dokumentalistów
(mat. promocyjne)
d1ascd5

Rusza nabór filmów do Konkursu Polskiego 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”.

Już po raz ósmy organizatorzy zapraszają wszystkich młodych filmowców do nadsyłania filmów konkursowych, które będą miały szansę zdobyć nagrody podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Tegoroczna impreza będzie miała miejsce w dniach 21 – 27 września, a do 31 lipca 2015 można nadsyłać filmy do konkursu na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny autorstwa twórców do 30. roku życia. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna oraz statuetka „Złotego Oka”.

Swoje produkcje mogą zgłaszać młodzi filmowcy – zarówno profesjonalnie zajmujący się filmem, studiujący w szkołach filmowych, jak i amatorzy. Ich wszystkich organizatorzy zapraszają, aby sprawdzili swoje siły w konkursie festiwalowym. Konkursowe obrazy nie mogą przekraczać 30 minut.

d1ascd5

Jak co roku, najlepszy film zostanie wybrany przez Jury, w skład którego wejdą uznani przedstawiciele branży filmowej. We wcześniejszych edycjach konkursowe produkcje oceniali m.in.: Bartosz Konopka, Jacek Bławut, Paweł Łoziński, Tadeusz Sobolewski, Maciej Drygas czy Roman Gutek. Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film „Rozmowa”, który wygrał również na prestiżowym festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie, Grzegorz Zariczny z dokumentem „Gwizdek”, laureat nagrody na festiwalu Sundance, czy ubiegłoroczna laureatka, Jagoda Szelc, autorka „Punktu wyjścia”.

Na VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie festiwalu sok.com.pl oraz okiemmlodych.pl

Termin nadsyłania filmów: 31 lipca 2015 (decyduje data stempla pocztowego).

d1ascd5

Podziel się opinią

Share
d1ascd5
d1ascd5