Trwa ładowanie...
miłość
12-06-2012 15:08

''Miłość'': Laureat Złotej Palmy otworzy 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

''Miłość'': Laureat Złotej Palmy otworzy 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
duuk424
duuk424

Arcydzieło Michaela Haneke, nagrodzone Złotą Palmą na zakończonym niedawno festiwalu w Cannes, otworzy 19 lipca 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty.

To kolejny po filmach Carlosa Reygadasa (Post Tenebras Lux), Cristiana Mungiu (Beyond the Hills) i Leosa Caraxa (Holy Motors) tytuł z canneńskiego konkursu głównego, który trafia do programu wrocławskiego festiwalu.

Głównymi bohaterami najnowszego filmu autora "Pianistki" i "Białej wstążki" są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę. Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu.

Opinie prasy o filmie:

_ Tajemnica "Miłości" polega na tym, że z jednej strony ukazuje życie jako pułapkę bez wyjścia, z drugiej strony jakimś cudem dodaje otuchy: ukazuje życie jako bezcenny spektakl. Pozwala spojrzeć prawdzie w oczy z niesentymentalną nadzieją. Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z arcydziełem._
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Siłą filmu Hanekego jest niebywała prawda każdej sceny, każdego gestu, każdej rozmowy. I wielkie role 81-letniego Jeana-Louisa Trintignanta i 85-letniej Emmanuelle Rivy. "Miłość" jest wielkim dziełem dotykającym istoty człowieczeństwa i tego, co może łączyć dwoje ludzi.
Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Miłość trafi do polskich kin 2 listopada, tydzień po swojej światowej premierze. Polskim dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

duuk424
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duuk424