Trwa ładowanie...
d48qixi

Minister Gliński w RMF: pogratulowałem panu Pawlikowskiemu

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński był gościem Roberta Mazurka w porannym programie RMF.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Gliński o spotkaniu z Pawlikowskim: "Poważni ludzie w poważnych sprawach potrafią zachować klasę"
Piotr Gliński o spotkaniu z Pawlikowskim: "Poważni ludzie w poważnych sprawach potrafią zachować klasę" (PAP, Fot: aleksander kozminski)
d48qixi

Zanim wyszedł ze studia oburzony pytaniem o budżet i pieniądze na Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, zdążył odpowiedzieć na pytanie o "Zimną wojnę" i Pawła Pawlikowskiego.

- To jest rzecz rzadko spotykana. Ja od samego początku wyrażałem się bardzo dobrze o tym filmie, byłem na premierze, byłem bardzo zdziwiony, że pani Joanna Kulig bardzo sympatycznie do ministra podeszła, bo minister jest różnie postrzegany w środowiskach. Pogratulowałem panu Pawlikowskiemu, porozmawialiśmy jak mężczyzna z mężczyzną, bo różne kwestie polityczne nas trochę dzielą. Poważni ludzie w poważnych sprawach potrafią zachować klasę - powiedział Mazurkowi.

d48qixi

Film "Zimna wojna" otrzymał 3 nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film nieanglojęzyczny.

91. gala rozdania Oscarów odbędzie się w Dolby Theatre w Los Angeles w niedzielę 24 lutego. Transmisję na żywo będzie można oglądać z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

Przypomnijmy, że "Zimna wojna" na długo przed przyznaniem oscarowej nominacji była filmem docenianym na całym świecie. Krytycy zachwycają się kreacjami aktorskimi Joanny Kulig i Tomasza Kota. Film został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za reżyserię, Złote Lwy w Gdyni, zdobył pięć "europejskich Oscarów", czyli Europejskie Nagrody Filmowe i zdobył cztery nominacje do brytyjskich nagród BAFTA.

d48qixi

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d48qixi

d48qixi
d48qixi