Trwa ładowanie...
d2zsxtj

Misiaczek

Najnowsze informacje
2.9
(14 głosów)
Oceń:
d2zsxtj
1
Share
Zdjęcie

„Misiaczek” (ang. Teddy Bear) to duński dramat z 2012 roku. Reżyserii podjął się Mads Matthiesen, który wraz z Martinem Zandvlietem napisał scenariusz. Muzykę skomponował Sune Martin, a za produkcję odpowiadają Birgitte Skov oraz Chris Lowenstein. Film "Teddy Bear" wygrał 5. edycję festiwalu Off Plus Camera w Krakowie. Reżyser Mads Matthiesen odebrał Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100 000 dolarów oraz grant w wysokości 1 miliona złotych od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na realizację następnej produkcji w Polsce.

„Misiaczek” opowiada historię 38-letniego kulturysty Denisa, który nie potrafi nawiązywać relacji z kobietami i marzy o wyprowadzce z domu. Jedyne, czego pragnie Dennis, to znaleźć prawdziwą miłość. Jest jednak chorobliwie nieśmiały. Co z tego, że jest kulturystą i wygląda jak Schwarzenegger w najlepszych latach, kiedy wobec kobiet czuje się bezradny? W dodatku ma nadopiekuńczą matkę, która nie zniosłaby innej kobiety u jego boku.

Kiedy brat matki poślubia piękną dziewczynę z Tajlandii, Dennis postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Wydaje mu się, że w gorącym, egzotycznym kraju będzie miał więcej szczęścia do kobiet niż w zimnej Danii. Tętniąca życiem Pattaya okazuje się jednak dla niego prawdziwym szokiem kulturowym. Natarczywe Tajki, przyzwyczajone do seksturystów, burzą naiwne wyobrażenie Dennisa na temat prawdziwej miłości. Sfrustrowany, idzie rozładować napięcie do miejscowej siłowni. I wtedy spotyka kobietę swoich marzeń.

W filmie w rolach głównych zagrali: David Winters jako Scott, Kim Kold – Dennis, Elsebeth Steentoft – Ingrid, Barbara Zatler – Sasha, Mia Maria Back – Sprzedawczyni, Per Otto Bersang Rasmussen - Pracownik agencji nieruchomości, Lamaiporn Hougaard – Toi.

Misiaczek
Tytuł oryginalny

Teddy Bear

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.09.2012

Czas trwania

92 min.

Obsada
d2zsxtj

Podziel się opinią

1
Share
d2zsxtj
d2zsxtj
d2zsxtj
d2zsxtj