Trwa ładowanie...
d2au8gk

Młodzi Francuzi o młodych Polakach

Share
d2au8gk

Przyjechali do Żywca kilka dni temu. Wizyta potrwa do 2 października. Młodzi Francuzi kręcą film o młodych Polakach. Ich prace nadzoruje reżyser Jacky Thavaud - informuje "Dziennik Zachodni".

"- Chcemy pokazać polską młodzież taką, jaka jest. W jakich realiach żyje, jakie są jej problemy i słabości. Dokonamy swoistego porównania z realiami życia młodych Francuzów. Odwiedzać będziemy miejsca, które lubią młodzi ludzie z Żywca, wybierzemy się do prywatnych i państwowych szkół oraz placówek kulturalnych" - mówił Thavaud.

Założeniem projektu finansowanego z programu Młodzież Unii Europejskiej jest intensywna wymiana międzykulturowa. Grupy pod nadzorem specjalistów stworzą film o życiu młodzieży z innego zakątka Europy. Częścią projektu są również zajęcia integracyjne pomiędzy grupą z Polski i Francji.

Jak powiedział "DZ" koordynator projektu Igor Michalski, eksperymentalny i amatorski obraz ma być znakiem przybliżenia kultur. Kilkunastoosobowa grupa z Francji to młodzi ludzie reprezentujący miasteczko Montreuil, które zasłynęło kilka miesięcy temu w mediach z zamieszek imigrantów. Młodzież ta próbuje wydostać się z szarej rzeczywistości przez udział w miejskim stowarzyszeniu młodych filmowców.

Grupa polska to osoby pochodzące z terenów wiejskich o ograniczonych szansach na rozwijanie swoich zainteresowań i celów. Projekt koordynuje Żywiecka Fundacja Rozwoju.

d2au8gk

Podziel się opinią

Share
d2au8gk
d2au8gk