Trwa ładowanie...
04-05-2016 12:13

Moico Enjoy Movies: Najlepsze najgorsze filmy świata na dużym ekranie

Moico Enjoy Movies: Najlepsze najgorsze filmy świata na dużym ekranieŹródło: getty
d5x3va3
d5x3va3

4 maja w Kinie Nowe Horyzonty rusza czwarta edycja Moico Enjoy Movies – Przegląd Najlepszych Najgorszych Filmów Świata. Na początek zobaczymy Tromeo and Juliet, czyli Romeo i Julia wg TROMY – najgorszej wytwórni w historii filmu. Po raz pierwszy w historii Przeglądu, odbędzie się plenerowy pokaz w kinie samochodowym, które zorganizowane zostanie na parkingu Alei Bielany.

Moico Enjoy Movies przybliża publiczności niskobudżetowe, często nieznane produkcje filmowe. W tym roku organizatorzy skupili się na jednej, wyjątkowej wytwórni filmowej, uznawanej za najgorszą w historii – Troma Entertainement.

Troma wyprodukowała ok. tysiąc filmów. Na większości z nich krytycy nie pozostawili suchej nitki. To tutaj swoje aktorskie kariery rozpoczynały takie aktorskie sławy jak: Kevin Costner, Dustin Hoffmann, czy Robert De Niro. Choć sami zainteresowani na pewno chcieliby o tym zapomnieć.

Podczas pięciu wieczorów w ramach Moico Enjoy Movies zobaczymy filmy z lat 80-tych i 90-tych pełne absurdalnego humoru i złych efektów specjalnych. Przegląd zainauguruje Tromeo and Juliet - 4 maja o godzinie 20:30 w Kinie Nowe Horyzonty, następnie, podczas kina samochodowego zobaczymy kultowy Toxic Avenger -7 maja o godzinie 21 parking - Aleja Bielany (wstęp wolny). Na miejscu na gości czekać będą znane, wrocławskie food trucki.

d5x3va3

Kolejne projekcje w Kinie NH przybliżą nam losy bohaterów Surf Nazis Must Die (11 maja), Redneck Zombies (18 maja) oraz podczas finałowego seansu - Class Of Nuke Em High (25 maja).

Konkurs filmowy
Wszyscy, którzy amatorsko lub profesjonalnie kręcą filmy mogą wziąć udział w konkursie organizowanym w ramach Moico Enjoy Movies. Im bardziej kreatywne efekty specjalne tym lepiej. Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 maja wysłać na adres social@moico.pl link do własnego filmu zamieszczonego w serwisie Youtube lub Vimeo. Filmy nadesłane na przegląd muszą poruszać się w klimacie filmów klasy B. Forma jest dowolna np.: animacja czy krótka fabuła. Jury przyzna nagrody pieniężne w dwóch kategoriach: publiczności i jury, obie w wysokości 1000 zł. Zwycięzców konkursu poznamy podczas finału Moico Enjoy Movies – 25 maja.

Program Moico Enjoy Movies:
4 maja - TROMEO AND JULIET - Kino NH, g. 20:30
7 maja – KINO SAMOCHODOWE - TOXIC AVENGER parking - ALEJA BIELANY, g. 21 WSTĘP WOLNY.
11 maja - SURF NAZIS MUST DIE - Kino NH, g. 20:30
18 maja - REDNECK ZOMBIES - Kino NH, g. 20:30
25 maja - CLASS OF NUKE EM HIGH - Kino NH, g. 20:30

d5x3va3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5x3va3